Šaría v Erdoganově Osmanské říši

Napsal
Sdílet článek

Už od nástupu “sultána” Erdogana na jeho post bylo jasné, že bude sekulární Turecko postupně směřovat k zavádění práva šaría. Vzhledem k tomu, že je tato země do značné míry závislá na turistickém ruchu, bude samozřejmě implementace prvků práva šaría do právního systému Erdoganovy říše pozvolná.

Nicméně už delší dobu je známo, že v zemi nebývale přibývá dohodnutých sňatků nezletilých nevěst. V Turecku je sice hranice dospělosti a tedy i legálního úředního sňatku až 18 let, což se dá posunout až na 16 let, nicméně náboženské sňatky v mešitě probíhají zcela běžně i s výrazně mladšími dětskými nevěstami, samozřejmě za nezájmu úřadů.

Aby vyšli vstříc i násilnickým vyznavačům pedofila Mohameda, s jehož choutkami si tito násilníci nikterak nezadají, tak turecká vládní Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) připravuje zákon, který promíjí sexuální zneužívání nezletilých, pokud se muž s nezletilou ožení. Tedy znásilňování a zneužívání holčiček bude v pořádku, úplně stačí, když si pak násilník svoji oběť vezme v mešitě. A to aniž by kohokoli zajímalo, jak se cítí ona oběť, která tímto bude nucena znásilňování snášet s ještě větší frekvencí. Po sňatku je totiž dívka dle práva šaría majetkem svého manžela. A Turecko právě prvky práva šaría postupně do svých zákonů implementuje.

Aby se zákon zdál být zdánlivě vstřícným k jeho kritikům, určila sultánova vláda také jistou věkovou hranici, kdy bude znásilňovač amnestován. Tedy bude-li násilník starší o 10 -15 let (či méně), než znásilněná dívka a posléze si dívku vezme, nebude souzen. Bude-li například oběti 10 let a jejímu znásilňovači 20 let, je vše v pořádku, tedy za předpokladu, že poté dotyčný pojme svoji oběť za manželku.

Takže násilníci a pedofilové, budou-li patřičného věku, dostanou tímto zákonem pro svoje nekalé praktiky zelenou. Předpokládám, že znásilněné holčičky se nikdo ptát na to, zda si násilníka chce vzít, nebude. Ostatně, nejen přímo v Turecku, ale třeba i u turecké komunity v Německu jsou dlouhodobě praktikovány předem dohodnuté sňatky nezletilých děvčat s často o hodně staršími muži. Samozřejmě se jedná o sňatky “před Alláhem”, které – na rozdíl od civilních sňatků – muslimové uznávají. Oficiálně, tedy před úřady, takovýto sňatek legální není, ale to není pro muslimy, kteří právní řád “káfirských” zemí neuznávají, podstatné. Podle práva šaría je sňatek platný, tedy na dětskou nevěstu je pak pohlíženo jako na manželku muže, kterému byla před Alláhem oddána. Je-li dívce 7 let či víc, je to dle zákona šaría zcela legální, stejně jako je legální “konzumovat” takovéto manželství od 9 let “nevěsty”.

Připomínám, že je to právě Turecko, kde byla poprvé sepsána a schválena tzv. “Istanbulská úmluva”, kterou se nyní snaží protlačit neziskovky i u nás. Mimo spousty genderových nesmyslů je obsahem úmluvy i boj proti ženskému útisku. Neměla by se tato úmluva zrušit, pokud ji nedodržuje země, ve které byla poprvé ratifikována? Proč ji vnucují jen zemím, které mají vše řádně upraveno v rámci vlastních zákonů? Je mi jasné, že v civilizovaných evropských zemích se jedná především o protlačení oněch genderových zákonů a také o zřízení kontrolního orgánu GREVIO (obdoba norského Barnevernetu). Ve skutečnosti tedy vůbec nejde o nějaká práva žen (potažmo dětí), jak se nám snaží namluvit, což velmi názorně vidíme na příkladu  nejen Turecka, ale všeobecně muslimských komunit v Evropě.

Turecko je země, která má “pod palcem” muslimskou komunitu u našich sousedů – v Německu a Rakousku. Je to tedy především Turecko, kdo se zaslouží o úplnou islamizaci obou zemí, ke které vše směřuje. Erdogan si v obou zemích pořádá mítinky se svými fanoušky, otevírá mešity, sponzorované Tureckem a nabádá své krajany k tomu, aby se co nejvíc množili a rozšířili tak řady Turků v Evropě.

A především – Erdogan se nijak netají ambicí na založení velké Osmanské říše, která by tentokrát “spolkla” celou Evropu. Jenže oproti podobným snahám před více, než 300 lety, kdy se Evropané Turkům bránili, se tentokrát zcela dobrovolně podvolují. Erdogan tedy pouze využívá příležitosti, která se jeho předkům nenabízela na zlatém podnose tak, jako se to děje nyní.

To, co se zavádí v Turecku, tedy zákony, které jsou zcela v intencích práva šaría, ale proti zákonům drtivé většiny evropských zemí, se může časem, až se postupně některé evropské země islamizují, zavádět i tam. 

 

(Visited 299 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *