Sarkozy je souzen za zločinné spiknutí. Kdo bude další? Merkelová, Macron…?

Napsal
Sdílet článek

Je stále více zřejmé, že rozvrácení Libye a likvidace Kaddáfího měly nejspíš souvislost mimo jiné i s půjčkou, kterou bývalému francouzskému prezidentovi poskytl právě Muammar Kaddáfí na jeho úspěšnou volební kampaň. Jaký je hlavní důsledek odstranění Kaddáfího a totálního rozvratu země, můžeme vidět názorně v posledních letech, kdy tudy proudí statisíce afrických vetřelců do Evropy. Pak lze samozřejmě dojít k závěru, že ve skutečnosti také to bylo jedním z hlavních cílů rozvrácení Libye.

Nicolas Sarkozy, bývalý francouzský prezident, je formálně vyšetřován kvůli tvrzením, že přijal peníze bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího na financování svých voleb v roce 2007. Dva roky po trojím obvinění z korupce, zpronevěry libyjských veřejných prostředků a nedovoleného financování volební kampaně v roce 2007 bylo dnes oznámeno, že Sarkozy je vyšetřován pro zločinné spiknutí.

Sarkozy byl v pondělí informován Úřadem národního finančního žalobce (PNF) a ve svém prohlášení na Facebooku popřel jakékoli provinění. Po třech obviněních proti Sarkozymu v roce 2018, v lednu 2020 rozšířila PNF vyšetřování libyjského finančního skandálu o kriminální zločinné spiknutí.

Poprvé vyšla najevo obvinění z korupce v roce 2011, kdy syn libyjského vůdce Muammara Kaddáfího tvrdil, že jeho otec pomohl financovat úspěšnou volební kampaň Nicolase Sarkozyho v roce 2007. Libyjský stát údajně daroval Sarkozymu finance v očekávání, že přízeň bude vrácena.

Po Sarkozyho úspěšném volebním vítězství navštívil Kaddáfí na pozvání prezidenta Francii. To bylo poprvé po 35 letech, co Kaddáfí Francii navštívil. Během návštěvy Francie souhlasila s prodejem 21 letadel Airbus a podepsala dohodu o jaderné spolupráci.

Sarkozy je bezesporu jedním z těch, kdo se nemalou měrou zasloužili nejen o rozvrácení Libye, ale v důsledku toho také o rozvracení Evropy, neboť právě dříve neprůchodná Libye je nyní hlavní vstupní branou z Afriky do Evropy. Doufám, že jednoho dne dojde také na Merkelovou, Renziho, Conteho, Macrona a mnoho dalších podporovatelů invaze do Evropy. A to včetně neziskovek a především pak těch, kdo všechny tyto loutky, k nimž před časem patřil i Sarkozy, zpovzdálí ovládají…

5/5 - (1 vote)
(Visited 195 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *