“Sem vás nepustíme, odvezte si je do Německa”, řekli Italové neziskovkářům, kteří chtěli vylodit africké vetřelce na Lampeduse

Napsal
Sdílet článek

Jak jistě víte, tak většina podvratných neziskovek, které se zabývají pašováním nelegálních muslimských invazistů z Afriky do Evropy, jsou neziskovky německé. Dvě největší – Sea Watch a Sea Eye – nasazují na příští měsíce další posily, dokonce i jednu zbrusu novou obří loď, jakou zatím žádná z neziskovek neměla. Ta se jim alespoň bude hodit na delší cesty, neboť – jak se zdá – obyvatelům italského ostrova Lampedusa, ale i Sicílie již došla trpělivost.

Italské orgány pobřežní stráže na ostrově Lampedusa odepřely přístup do přístavu  německé pašerácké neziskovce Sea-Eye a sdělily lodi, aby se vydala do Německa.

Loď Alan Kurdi, patřící vysoce ziskové neziskovce Sea-Eye, pluje pod německou vlajkou a v současné době má na palubě 133 vetřelců, které se pokouší vylodit na pobřeží Lampedusy poté, co je nalodili podél pobřeží Libye v zóně pátrání a záchrany (SAR). Loď dorazila do oblasti v neděli a požaduje, aby úřady povolily vylodění vetřelců .

Gordon Isler, který je členem výkonné rady Sea-Eye a je odpovědný za loď Alan Kurdi, sdílel na Twitteru e-mail od italské pobřežní stráže. Organizaci Sea-Eye pobřežní stráž sdělila, že má kontaktovat německé úřady v Brémách, přičemž argumentovali tím, že vetřelci nebyli zachyceni v italské zóně SAR.

Isler si stěžoval na odpověď slovy: „Představte si, že italská loď zachrání lidi v Severním moři a Brémy je odkáží na Řím. To je groteska. “

Také Guvernér Sicílie Nello Musumeci si už dříve stěžoval na činnost neziskovek, protože na Sicílii i na Lampeduse došlo k dramatickému nárůstu přistání jejich pašeráckých lodí.

“Nepřiplouvají jen čluny, ale karanténní lodě jsou především plné lidí přivezených loděmi neziskovek. Vláda nás také nechtěla poslouchat, “uvedl Musumeci.

Začátkem tohoto měsíce si další německá neziskovka Sea-Watch stěžovala, že italským úřadům trvá příliš dlouho, než převezou vetřelce z jejich plavidla.

“Trváme na tom, že by nemělo trvat osm až deset dní, než se loď, která zachrání lidi na moři, dostane do přístavu,” uvedla mluvčí německé podvratné neziskovky Giorgia Linardi.

Německé neziskovky očividně nezaměstnávají výhradně Němce, nicméně jsou financovány jak z EU (tedy i z vašich peněz), tak z německého státního rozpočtu. A k velmi štědrým dárcům samozřejmě patří i všichni ti, kdo dlouhodobě invazi do Evropy podporují.

Letošní rok je již pravděpodobně rekordní a v počtu vetřelců, kteří se dostali do Evropy, zcela jistě předčí rok 2015. S tím souvisí nejen současná snaha o urychlené sjednocení azylové a migrační politiky EU, která zajistí “rovnoměrné rozložení zátěže”, což konkrétně znamená mnohem rychlejší plnění plánů Agendy 2030, jejíž cíle se dokonce mají urychlit.

A k tomu se právě v Evropě skvěle hodí jak odvedení pozornosti “koronadivadlem”, tak fakt, že právě španělské a italské pláže zely letos prázdnotou. Nikdo tak nevnímá zesílenou invazi a hoteliéři i luxusní lodě ubytovávají místo turistů africké vetřelce, to vše samozřejmě opět na náklady evropských daňových poplatníků.

(Visited 1 447 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *