Semafor, PES … a následovat bude kolo štěstí

Sdílet článek

Covidový semafor se nějak neujal, tak přišel Blatný (ten co je nám málo platný) se systémem PES. Osobně si myslím, že PES bude brzo utracen a na řadu přijde férovější systém – kolo štěstí.

Jsem přesvědčen, že to kolo štěstí by mohl být nejférovější nástroj dodávající podklady k nesmyslným rozhodnutím, které omezují kde co. U stávajícího testování člověk neví na čem je. Začalo to tím, že si někdo nechal udělat test u nás a hned v Německu – a kupodivu měl rozdílné výsledky. Známý je případ E. Muska, naposledy přímý přenos z rakouského parlamentu. Kdo chce, příkladů najde dost. Zkrátka, stávající testování je naprosto iracionální a lid mu začíná po právu nedůvěřovat. Ovšem pokud se zavede kolo štěstí, pak se do systému vnese řád a jistá spravedlnost. Nastane celkem přehledná férová šance 1:1 pro každého bez rozdílu pohlaví, barvy rasy a politického názoru. No neberte to …

Taky ve vyhlašovaných opatřeních by mohla nastat racionalita a pořádek – točilo by se např. ve středu a neděli, takže by každý hned věděl, jak se k opatřením došlo a ministr by tak nemusel potupně vysvětlovat, že u protiřečících si zákazů máte použít selský rozum. Navíc, věřím, že by to byl velmi sledovaný čas, takže cena reklamních spotů by mohla být vysoká a zisk těch správných korporátů slušný, takže by s tím i mohli souhlasit.

Dále bych si dovolil navrhnout, aby se zavedly i další mediálně úspěšné termíny – např. bezpříznaková fraktura. Á propos, když už jsme u těch bezpříznakových fraktur, tak podotýkám, že nejohroženější skupina jsou opět senioři, kteří beztak v nastávajícím kluzkém zimním období pomýšlejí na špacír za nákupem potravin. Vhodná prevence by byla dát každému alespoň jednu končetinu do gipsu … tak nějak humánně a preventivně. Jde nám o jejich zdraví, nebo ne? Hlavně, aby se nepřeplnily sádrovny ve spádových nemocnicích. Tu náběhovou křivku by bylo třeba preventivně zploštit hned ze startu …

A teď vážně – měl bych otázku, proč se nepostupuje podle celostátního pandemického plánu, který byl zajisté vytvořen slovutnými experty za jistě nemalý peníz. Pokud jsem ho správně pochopil, tak byl vytvořen právě pro situace, kdy naši zemi bude drtit skutečná pandemie, tj. bude 10 a více % skutečně nakažených (na termín bezpříznakový nakažený jsem nenarazil). Celkem by mě zajímalo vysvětlení kompetentních, hlavně jak by ve veřejném slyšení reagovali na fakt, že nenastaly podmínky pro jeho aktivaci.

No nic, minule jsem psal, že by měla být zahájena diskuze, jak naložit s odpovědnými za současná zvěrstva. Rozhodně jsem tím nemyslel, že by mělo dotyčného navštívit doma o půlnoci lidové komando a doprovodit ho do nejbližšího uranového dolu, ale právě a jen, aby se dotyčným mohli před veřejným arbitrem pokládat správné otázky a dožadovat se odpovědí. Berou přece nemalé peníze z našich daní s odůvodněním, že mají velkou zodpovědnost …

Uvědomme si, že celá hysterie je vystavěna na zcela nahodilých výsledcích. Odečtěte bezpříznakové, odečtěte ty co jsou hospitalizováni ze sociálních důvodů, provádějte pitvy, aby se zjistilo kolik si ten nejvyšší povolal k sobě jen díky COVID-19 a máme po hysterii a politici se svými business boys po kšeftech. Možná bychom došli k výsledku, že COVID-19 tady je, že je i nebezpečnější než jiné viry, ale statistika zatím ukazuje, že o reálnou pandemii nejde – a to i když připustíme ty nahodilé výsledky testů.

Uvědomme si, že tuto hysterii nezastaví skutečný zdravotní stav našich občanů. I ti, jejichž organismus se ubránil a vypořádal s COVIDEM budou v sobě mít zbytky viru, tedy něco na co by měl reagovat test. A množstvím testů tak lze nádherně manipulovat s počtem pozitivních.

Pokud chceme své normální životy zpět bude třeba vyvinout tlak. Nejlépe tlak, aby se ti strůjci báli osobních následků svých nepodložených rozhodnutí. A platí to pro všechny – politiky i korporáty. Pokud totiž hypermarket může obuv prodávat a vedle specializovaný krámek nikoliv, pak je namístě uvažovat o solidární dani ve prospěch úhrad těm malým. Pokud vydělávají na tom, že je zavřena jejich menší konkurence, pak je to zajisté nefér. Zkrátka, v právu vždy platila zásada, že šmejd by neměl mít prospěch ze svého zavrženíhodného jednání.

Licence článků: k volnému převzetí za účelem zveřejnění

(Visited 93 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *