Silvestr aneb knedlík nebo nok!

Napsal
Sdílet článek

Posledním dnem v každém kalendářním roce je Silvestr. Vesele loučíme s rokem uplynulým a stejně tak vítáme rok následující. Každý po svém a každý většinou v nějaké společnosti. Společnost může dělat i televize a silvestrovský pořad. Samozřejmě se nejedná o přímé přenosy, ale pořad je předtáčen. Nevím kdy. Vlastně, možná letos asi vím, tuším, ale nejsem si jista, zda bude právě až 31. prosince vysílán – pro pobavení diváků. Ale nejedná se o tvorbu ČT (ta – ze zákona – poskytuje vysílací čas).

To, že nás za pár dnů čekají volby do EP snad každý ví. Ale koho budeme volit? Potřebujeme nápovědu, tahák? TV vysílá volební spoty jednotlivých kandidujících stran a přímo kandidátů. Pokud jste shlédli, můžete mít stejný pocit jako já, že by to mohl být i zábavný silvestrovský pořad . Nebo neshlédli, o nic důležitého jste nepřišli, ovšem pak vám nebude jasné moje závěrečné P. S.

O politiku jako takovou jsem se nikdy nezajímala. Ale zajímá mě jednání lidí a politiku dělají lidé, takže vlastně druhotně – zajímala – zajímám. Nejblíže jsou mi komunální politici. Je to logické – tam kde přímo žiji mám největší přehled o jejich práci, o dopadech jejich rozhodnutí. Ovšem to neznamená, že osoby, nejdříve kandidující a slibující hory doly a pak v politice působící – výš a výš – jsou mi lhostejné. Zlobím se pak sama na sebe, když na sliby, kterých měli jako kandidáti plná ústa, po svém zvolení zapomněli. Nebo to pak už prostě splnit nejde, protože to TAM neprosadí. Otočí se jak korouhvičky, zapomenou a, pokud jsou ještě neznalí praktik ve vysoké politice, velmi rychle a ochotně se zaučí.

Myslím si, že každou práci, každé povolání, lze dělat výborně, průměrně a také jen dostatečně až nedostatečně. Je mnoho povolání kdy je bonusem mít na práci vlohy a to, myslím si, politika je. NEMĚL by to dělat každý – a když se tak stane (promiňte, je to snad JEN můj dojem?) pak výsledky práce takového (takových) vypadají podle toho. Bohužel s negativními důsledky ne pro něj, ale pro nás – kdysi (v dobré víře) voliče.

Pokud tedy už víte koho budete volit za naši republiku do EP (nebo snad volit nepůjdete – i to je volba) máte jistě o kandidátovi dost informací. A když ne – koukněte na volební spoty jednotlivých stran (já o mnohých nikdy neslyšela!). A když už nic – tak se určitě už teď v květnu – pobavíte jako já. Stejně jako jsem se vždy pobavila (ovšem ten film byl víc k zamyšlení než k pobavení) při shlédnutí geniálních Pelíšků.

P. S.

Knedlík nebo nok?

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 77 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *