Silvestrovské včely

Napsal
Sdílet článek

Do našeho nového paneláku se rodiny nastěhovaly během krátké doby a téměř všichni jsme byli mladí, s malými dětmi. Chlapi měli stejného zaměstnavatele a my ženské, skoro všechny, jsme byly na mateřské. Navštěvovali jsme se. Děti si hrály tu u nás, tu u sousedů. Někdy i venku, na improvizovaném pískovišti, což byla hromada písku, který již stavbaři nepotřebovali.

První Silvestr v našem paneláku.

Udělali jsme obložené chlebíčky, šampáňo se chladilo v lednici. Děti šly brzy spát, protože byly ještě malé. Velké oslavy, i ty na povel, nemáme s manželem v oblibě. Sledujeme televizní program a najednou, už k půlnoci, zvonek u dveří.

Asi deset sousedů, možná i více, mělo touhu se velmi sdružovat. Přišli nám popřát šťastný Nový rok. Fajn, nebude nuda. A nebyla! Všichni ti sousedé vlétli do našeho bytu jako roj divokých včel. Hned smetli na zem tác s chlebíčky, které si zblízka rázem prohlížely náš koberec. Nevadí, pak vyčistím. Roji včel se moc zalíbil náš vánoční stromek. A ozdoby na něm. Nevadí, stejně ten stromek na Tři krále zlikvidujeme. Pár ozdob rozbitých na střípky pak vyluxuji. Kdyby jen ty ozdoby! V rohu obýváku jsme měli krásný fíkus. Moje mamka ho dlouho pěstovala do našeho nového bytu. Včely si ho všimly a já ten fíkus neuchránila. Věřte mi, to se opravdu nedalo. Někdo někde našel nůžky a jeden list fik, druhý list fik. Roj z toho měl tu největší zábavu. Zbyl jen holý kmínek.

Je půlnoc. Připíjíme si, novoročně se vzájemně objímáme, přejeme si jen to nejlepší a oni, že by mohli jít k někomu jinému. Asi u nás čekali větší legraci. Jak roj přiletěl, tak vyletěl. Za tu půlhodinku stačila jedna ze včel nazvracet do dřezu, jiná cigaretou propálila křeslo. O zadupaných chlebíčkách v koberci nemluvě.

Na Nový rok jsem manžela s dětmi vyslala na procházku, abych měla klid na úklid a pak na přípravu oběda. V botníku chyběla jedna bota, kterou už jsme nikdy nenašli.

P. S. Asi si ji vzala nějaká včela.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 103 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *