Sirotek, had a koblížek

Napsal
Sdílet článek

Zdá se vám, že to vypadá na nějakou podivnou pohádku, kterou ještě neznáte? Pohádka to není. Vůbec ne ! A souvislost pochopíte (snad) až těch pár vět dočtete.

Sirotek! Tak mnoho se mluví o tom zda pomoci (či nepomoci) a jak sirotkům z té či oné země na (z ) jihu , kde z důvodů zlých, přišlo mnoho dětí o rodiče. A co u nás, u nás doma? Naše historie, a ne tak dávná, nesmí být zkreslena a zapomenuta. Nikdy!!! Popravená Milada Horáková byla i maminkou. I po mnoha dalších ženách – maminkách a mužích – otcích, hrdinech té doby, zůstali sirotci. Proč? Kdo z nich ty sirotky udělal? Kdo je připravil o mámu, o tátu????

O hadech se tvrdí jak jsou hebcí na omak, že to mohou být i domácí mazlíčci – ovšem škrtiče a smrtelňáka bych si na prsou hřát nechtěla. Brrr. Možná si vzpomínáte, říkalo se o jisté politické straně, že JSOU TO HADI. A já si tam nechám i čas přítomný. Takže ani ty asi ne!

Koblížek. Koblihy už tu byly a opakovaný vtip není vtipem, proto jinak a to velmi užitečně. V jednom malém městečku měl na náměstí holičství (před mnoha a mnoha roky) jistý pan Z. Ovšem byl i vyhlášeným zahrádkářem. Nepoužíval žádné NPK! Tehdy sice automobily jezdily, ale v menší míře. A jezdily i potahy a vozy tažené koňmi. A takový kůň prostě pustí koblížky kde to na něj přijde. Pan Z. nejen holil a stříhal, ale měl i výhled na celé náměstí – kde je co od koníčků čerstvě natrouseno. Měl v koutě i připravený kbelík, koště a lopatku. Mnohdy rozholenému zákazníkovi řekl „ chviličku prosím – mám tam koblížky“ a už pro ten poklad běžel.

Tak vidíte, není sirotek jako sirotek, had jako had a koblížek?

P. S.

Za co a komu u nás (třeba někdy) prodá množina voličů svůj hlas?

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 152 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

    1. Koblížek je vynikající,ale ještě lepší je kravinec.potvrdí 11 zahrádkářů z deseti 😁👍
      Ovšem krávy se málokdy vyskytují na ulici, takže vlastně nic 😋

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *