Šití na míru a „hajzlbába“

Napsal
Sdílet článek

Já nevím jak kdo, třeba právě vy, zrovna toto čtoucí, ale já jak slyším jehla – nit (a už toto nemusím ani vidět natož vzít do ruky). Má-li se jednat o šití, nemám daleko k mdlobám. Ale chápu ty šikulky z povinnosti či dobrovolně a dobře tvořivé a tiše závidím. To snad můžu ne?

K šití na míru však ve smyslu – něco pro někoho přizpůsobit – aniž by se jednalo o hadřík, není třeba ani jehla, nit, dokonce ani šicí stroj (dost možná vyroben v Číně). Není ojedinělým jevem takové šitíčko na míru třeba u rodičů, kde (obrazně – samozřejmě) třeba jedno z jejich dětí může vše a má vše co chce (protože proto) a druhé dítě musí vše a má vše co potřebuje (protože proto).

Šijí na míru i nadřízení pro své podřízené. Myslíte si, že ne? Že rozhodující se pouze kvalita a množství odvedené práce v určeném čase? Pro každého? Tak to nevím kde žijete! A navíc, kdo je nadřízený je samozřejmě i někomu podřízeným, protože ještě nad ním je důležitější nadřízený a tak po žebříčku stoupejte nahoru, usmívejte se a poklonkujte těm o špršli a špršle výš, protože proč tam jednou nebýt a nemít se lépe? A ti co jsou níž? Myslíte si, že jsou hloupější, netoužící třeba vás tak nějak odsunout a předběhnout?

Kde se vzali tu se vzali pochlebníčci, vlezdoprdelkové, i strašpytlové, ale též průšviháři.

NADŘÍZENÝ (a myslím teď zrovna naši politickou scénu – Bože to jsou od nich někdy scénky k popukání!) si osvojil – sám, normálka sám – i právo ušít (a ne jednou a ne jednomu svému podřízenému) zákon na míru. Zákon sem – zákon tam!!!

V prostředí a společnosti (ne nás obyčejných) to asi jde. Připadá vám to také divné? Dělají to, a ne ojediněle, a vůbec se nestydí. Ono tak nějak to jde, ale ten žebřík také nemusí všechny TY na špršlích od shora dolů udržet a prostě (nahoru se nepadá) všichni slítnou najednou dolů.

A proč hajzlbába? Ona třeba také může, protože tam opravdu může, rozhodnout, že tam někdy někoho z těch spadlých (padlých) do kakací komůrky teď hned zrovínka nepustí. A to bych nebyla já, ta moje fantazie, abych si právě teď nepředstavila.

PAS.

To „honem – musím a hned – je pěkněj prevít.

MAJKA DUBOVÁ

5/5 - (1 vote)
(Visited 159 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

 1. Článek je chtipný,dala jsem mu hvězdičky.
  Ale stačilo říci „Co je dovoleno Deppovi není povoleno Pepovi“.
  A nebo:
  „Nesmíme se zlobit a trpět kvůli tomu,že nejsme známí,spíše usilovat o to,abychom stáli za poznání.“
  (Konfucius)
  Život holt není vždycky spravedlivej.
  Kontrolní otázka: Stojí Johnny Depp za poznání?😋

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *