Situace s invazisty na ostrově Lesbos se vyhrocuje, místní se už bojí i spát ve svých domovech

Napsal
Sdílet článek

Ostrov Lesbos je bezesporu invazí nejpostiženější lokalita v celém Řecku. Už mnohokrát jsem zde upozornila na to, jak invazisté na ostrově rabují, ničí olivové sady,  napadají místní obyvatele, kradou jim majetek i domácí zvířata, ničí kostely a takřka denně se vloupají někomu do domu. Kradou i na polích, takže farmařit se tam nevyplatí. Invazisté však obsazují i cizí pozemky, kde si staví třeba nelegální mešitu.

Na milost a nemilost zlodějským ilegálním vetřelcům, kteří rabovali ve statcích, poráželi zvířata a ničili nemovitosti, jsou vydáni obyvatelé Afalonasu na ostrově Lesbos. V dubnu byl jeden obyvatel vesnice postřelen a zraněn ilegálními invazisty, kteří vstoupili na jeho pozemek. Dnes se situace nezměnila, protože rabování pokračuje, obyvatelé jsou zoufalí a bezbranní. Starosta vesnice, Costas Kourogenis, vyjádřil obecnou obavu, že by se takové jevy mohly opakovat.

„První dům na okraji vesnice je 700 metrů od tábora  Moria. Lidé v zahraničí slyší jen to, co se děje v Morii, ale neví nic, co se už minimálně rok děje v naší vesnici,” řekl starosta. „Obyvatelé se teď bojí strávit noc ve svém vlastním domě. Jsou tu vesničané, kteří spí s puškami v posteli, a další, kteří stříleli do vzduchu, když jim invazisté vlezli do jejich domovů.  Velmi se obávám, že pokud bude tato nekontrolovatelná situace pokračovat, nepříjemné události se budou opakovat.“

Na ostrově Lesbos došlo letos k mnoha dalším šokujícím událostem, včetně války dvou gangů afghánských vetřelců, bojujících proti sobě. Na zbrusu novou “práci” invazistů se můžete podívat níže.

Villagers in Lesvos fearful of illegal immigrants 2

(Visited 2 282 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Slovanko, prosím vás, nevím, zda někdy pročítáte komentáře, nicméně můžete mě napsat na e-mail tapinek utopenec gmail.com jde o určitou nabídku, více nechci (zatím) veřejně vyzrazovat. Moc děkuju.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *