Škatulata, hýbejte se!

Napsal
Sdílet článek

Bylo by nerozumné a zbytečné nechat se rozhodit tím co se na naší politické scéně děje, obzvláště v poslední době.

Takový jeden politik by prý, ke svým dvěma židlím, na kterých sedí, zvládl přidat ještě jednu.

Že to není možné a nelze pracovně (samozřejmě, že to nejsou židle jako takové, ale plnohodnotná, velmi zodpovědná a náročná i na čas zaměstnání) toto od jednoho člověka zvládnout? To jedno by prý mohl zmáknout od pátku odpoledne a přes víkend.

Na této zůstává nadále ten kdo měl být jako ve hře Škatulata hýbejte se, šoupnut jinam. Ono se tam totiž najednou, fakt rychle, uvolnil „flek“. Tlaky na to, aby byl odejit kdo neposlouchá a nenechá se vodit jako loutka či nesvéprávný a je tam jen jako figurka, byly delší dobu z různých stran i výšin. To by neudělal ani fotbalový trenér Venca z Odkudkudy. Odvolat v průběhu hry brankáře a nemít do brány jiného.

Z kultury se ovšem človíčkovi, který přežil i pády již několika premiérů, takže není vůbec politicky naivní, nechtělo. Navíc bleskurychle získal podporu poměrně mnoha lidí působícícíh v kultuře.

Na úterní tiskovce (ČT) o svém ano nebo ne tam nebo ano nebo ne onde neřekl nic určitého. Avšak mnohokrát se pochválil jak to dělá na kultuře dobře. Pokud by prý měl přejít onam, někam, kde je to „vykuchané“, stanovil si poměrně dost podmínek. Jenže narazil, to se nemohlo líbit, to nemohlo projít. A také neprošlo.

Přesto, že se v úterý (13!) udělalo nedobře jednomu ještě poměrně mladému politikovi, který před pár dny obhájil své velitelství na potápějící se lodi, stačil ještě asi přemluvit, ulovit nebo něco slíbit, třeba, že tam nebude muset dělat skoro nic, protože už to dělají jiní a jinde pro jiné, co my víme, na volný post svého podřízeného.

Možná takto – a mohlo to být i klidně formou SMS

„Kubo, vezmi to!“ A Kuba to vzal.

Máme tam však dalšího nováčka, který vypadá poměrně dobře i jako slušný člověk a není to žádný nemluva. Akorát, a já nepochopila jak je to s tím dva dovnitř – dva venku. Což ovšem neznamená, že to nepochopil nikdo.

Židlička se moc kývala i pod nejvyšším na MŠMT, ale ustál to. Zatím. Mohl by snad ještě navrhnout, na poslední chvíli, novou sportovní disciplinu do Tokia. Plivání jedovatých slin. Jednoho v tomto oboru už máme na zlatou.

P. S.

A můžeme být zase v něčem první.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 65 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *