Slova a skutky

Napsal
Sdílet článek

Blesk. cz 7.8.2019 – Titulek – Zemanův fond. Mynář 3,5 roku nepřispěl, co další členové rady?

S dobrým úmyslem zakládal Miloš Zeman svůj fond (původně na snížení st. dluhu).

Vzpomínáte si , že za doby jistého šéfa státní kasy chodily do domácností „obyčejných“ lidí složenky s částkou – ale jen „padík“ to nebyl – na snížení státního dluhu?

Do jeho čela jmenoval ty, kterým důvěřuje, v čele s kancléřem Mynářem, který do tohoto fondu už 3,5 roku nepřispívá. Pravidelným přispěvatelem je pouze guvernér NB Jiří Rusnok, který měsíčně přispívá 4 tisíce korun.

Reakce pana Mynáře na dotaz Blesku, proč takovou dobu nepřispěl?
„Pokud se vám zdá, že přispívám málo a sporadicky, můžu se zeptat, kolik a jak často přispíváte vy?

Však ví mnozí z nás, že nejlepší obranou může být i útok, že?

Největším dárcem je Miloš Zeman, který posílá 60 tisíc měsíčně. Jenže rok od něj nepřišla ani koruna. „Stala se chyba! Protože nikdo nevěděl, jestli prezidentské volby vyhraji nebo ne, tak můj příspěvek do tohoto fondu byl uzavřen ke konci mého mandátu. Částku doplácet nebudu…. Ale začnu opět platit.“

Jak přispívají „šéfové kasičky“? Což je šest osob a celkové částky jsou ve zmiňovaném článku uvedeny. Od nuly až k 3,6 milionu od Miloše Zemana.

Do fondu přispěl i A. Babiš jednorázově částkou 500 tisíc, což je víc než všichni členové rady fondu – bez M. Zemana – dohromady.

Blesk, řeknete si, a možná mnozí fujtajbl plátek, nevěřím jim nic. To snad není podstatné, ale je fakt, že se říká „na každým šprochu je pravdy trochu“.

To, že někdo, kdokoliv, nejen ti nahoře, ale i my obyčejní v „podzámčí“, když chceme děláme něco pro ostatní – myslím tím jakoukoliv charitu, je jen naše věc. Můžeme přispět či přispívat, můžeme se podílet i nefinančně, ale i tak prospěšně.

Jsem ještě „ze staré školy“, což nemusí souviset s věkem, ale s výchovou a povahou. Možná? Možná! Možná jsem pro nějakou charitu odpracovala v průběhu několika roků absolutně zdarma tisíc hodin. Možná jste i vy přispěli finančně nebo jste přiložili v oblasti nějaké charity ruku k dílu, možná (ještě?) ne. Toto je každého věc! Když to chci udělat, (a dělám, udělám), to něco navíc, co nemusím, říká se tomu třeba „dobrý skutek“, nemluvím o tom proč a kolik.

Jsou i takoví, kteří jen mluví co by udělali, co je třeba udělat, jak to udělat, ale proč oni nemohou (nebo nechtějí) – a přitom? „Skutek utek“.

P.S. Dobré skutky dělejme – a nemluvme o nich. Ony totiž MLUVÍ ZA NÁS.

MAJKA DUBOVÁ

5/5 - (2 votes)
(Visited 93 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *