Slovanka: Švédsko se dalo na kopírování cesty do pekel, začalo s restrikcemi (video)

Napsal
Sdílet článek

Až dosud se Švédsko uchylovalo jen k menším opatřením, která nebylo možné srovnávat s restrikcemi, které už skoro rok panují v celém zbytku Evropy. Ostatně, jednalo se spíš o doporučení, která nikdo nevymáhal. Zatímco Švédsko je extrémem v tomto dobrém slova smyslu, ČR je extrémem opačným. Máme bezkonkurenčně nejdéle uzavřené školy, restaurace, obchody a další služby. V Evropě není jediná země, která by nám v tomto ohledu mohla konkurovat. Lze předpokládat, že ruku v ruce s drakonickými omezeními půjde “dolů” i ekonomická situace naší země, přičemž lze očekávat, že již brzy budeme díky této vládě patřit k nejzadluženějším zemím Evropy.

Švédsko dosud nezavádělo přílišné restrikce, de facto celý loňský rok jen dávalo jistá doporučení a omezení byla jen v domovech důchodců či zdravotnických zařízeních. V tomto roce se v některých oblastech poprvé zavřely školy a přešlo se na distanční výuku (ovšem jen někde, jen dobrovolně a rozhodně ne u 1. -5. třídy). Také se omezila provozní doba restaurací či shromáždění větších počtů osob. To se týká i pohřbů nebo svateb.

Každopádně restrikce ve Švédsku jsou stále nesrovnatelně nižší, než u nás. Nicméně, Švédové pochopili, že časem dojdou restrikce tamtéž, navíc mnozí si uvědomili i to, že vakcíny, které mnoho Švédů odmítá, budou “nedobrovolně dobrovolné”.  U vakcín bych se nyní na chvilku zastavila. Nedůvěra k nim je totiž ve Švédsku větší, než jinde. Důvodem je fakt, že Švédové, dřív k vakcínám velmi vstřícní, se nechávali masově očkovat proti prasečí chřipce.

To bylo v roce 2009, kdy byla tato vakcína nabídnuta po celém světě. Jinde s ní moc neuspěli, nicméně ve Švédsku byla proočkovanost slušná. Ovšem po čase se zjistilo, že mnoho mladých lidí – většinou děti a mládež do 20let – začalo v důsledku očkování trpět nevyléčitelnou narkolepsií. Spousta mladých, kteří se tak tehdy nechali očkovat, zůstane do konce svého života touto nepříjemnou nemocí postižena.

Tristní zkušenost s vakcínou proti prasečí chřipce tak vedla i k tomu, že mnoho Švédů nedůvěřuje ani vakcínám na COVID. A právě proti očkovacím pasům a nepovinně povinnému očkování byla demonstrace především. Demonstrace, které se účastnili hlavně senioři, byla policií násilně rozehnána. K tomu jen dodávám, že když se vloni konaly demonstrace BLM, policie nejen nezasáhla, ale některé policistky si dokonce s rasisty z BLM solidárně poklekly! Přitom v době, kdy řádili v ulicích rasisté z BLM, probíhal vrchol covidové infekce ve Švédsku (v té době měli více nemocných, než teď). Vloni se – viditelně zcela správně – dali na cestu promořování bez uzamykání ekonomiky, nicméně větší shromáždění osob tehdy nebyla povolena. BLM však nerozháněli tak, jako včerejší demonstraci.

Policie také příliš násilně neřeší nepokoje v muslimských ghettech, k nimž dochází docela často. Policie si totiž dovolí tak akorát na švédské důchodce a rodiny, protestující proti restrikcím a také proti povinnému očkování (které je sice stejně, jako všude v EU i ve Švédsku prezentováno jako nepovinné, ale už nyní se říká, že budou neočkovaní omezeni na svých právech).

Všimněte si, že na demonstracích nejsou vidět žádní “Novošvédové”, ale vidíte tam většinou etnické Švédy. Obyvatelé muslimských ghett totiž moc dobře ví, že pro ně nebudou žádné restrikce platit, nikdo je po nich nebude vyžadovat. Asi jako je nežádají v Německu, Francii nebo Belgii, kde si tato ghetta žijí vlastním životem.

Je neuvěřitelné, že Švédsko, které dosud dokazovalo, že to jde i bez drakonických restrikcí, se rozhodlo jít stejným směrem jako zbytek Evropy. Na druhou stranu si je třeba uvědomit, že jejich vláda je stejně loutková jako ta naše či jiné. Dělají tedy poslušně jen to, co se po nich žádá. Nejspíš měli být skutečně po nějakou dobu tou výjimkou. Jenže ono se ukázalo, že při stejném počtu obyvatel je u nich bez drakonických restrikcí vykázána polovina úmrtí, než například u nás s restrikcemi. A to asi není zrovna to, co mělo být tak okatě vidět.

Nečekám, že by se ve Švédsku zavedením  restrikcí cokoli zlepšilo, národ už je nejspíš za rok trvající uvolnění dokonale promořen. Zdá se však, že uzamykáním jedné země za druhou se má spíš odvádět pozornost. Nikdo si totiž po celou dobu nevšímá toho, co se děje za koronavirovou clonou. A není toho rozhodně málo. Myslím, že až to všechno pomine, budou se mnozí Evropané ještě hodně divit.

A  na závěr jako vždy uvádím oblíbené aktuální srovnání.  Švédsko se (zatím) menšími restrikcemi, celý loňský rok bez restrikcí a ČR s už rok trvajícími restrikcemi, poslední půlrok s tvrdšími (počet obyvatel obou zemí je skoro stejný):

ČR: celkový počet případů:  1 312 164  počet úmrtí “s covidem”: 21 558

Švédsko: celkový počet případů: 684 961  počet úmrtí “s covidem”: 13 003

Opravdu má Švédsko zapotřebí napodobovat něco, co očividně nefunguje???

(Visited 215 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *