Směšný trest deseti let za podporu terorismu

Napsal
Sdílet článek

Dnes proběhl soud se Samerem Shehadehem, který byl obžalovaný z podpory terorismu. Zároveň s ním byla v nepřítomnosti odsouzena Fátima Hudková, manželka jeho bratra Omara, který byl taktéž souzen v nepřítomnosti, neboť je spolu se svojí manželkou coby džihádista pravděpodobně v Sýrii. Na oba je vydán zatykač.

Sámer Shehadeh dostal deset, jeho bratr Omar jedenáct a Omarova manželka Fátima šest let vězení. U obou posledně uvedených je však sporné, zda se vůbec trestu dočkají. Shehadeh byl s trestem spokojený, ostatně sám se od začátku pyšně ke svým činům, které konal ve jménu džihádu, přiznal. Také prohlásil, že jsou pro něj české soudy jen divadlem a že uznává jen šaríu a soud šaría. 

Shehadeh se podle obžaloby spolu se svým bratrem Omarem a jeho ženou Fátimou (dříve Kristýnou) Hudkovou podílel na činnosti Fronty an-Nusrá (syrská teroristická organizace napojená na al-Kájdu) v Sýrii. Ta působí zejména na severu země v provincii Idlib.

Trojice byla souzená za financování terorismu, konkrétně pak šlo o vyzbrojování džihádistů a financování výše uvedené teroristické organizace. Peníze samozřejmě pocházely z prostředků českých muslimů, z vybraných desátek. Tedy pokud u nich kupujete třeba kebab, přispěli jste svým dílem také.

Připomínám, že Shehadeh i jeho bratr se narodili v ČR a mají palestinské kořeny. Jsou tedy zářnou ukázkou toho, že i ten, kdo vyroste v striktně sekulární společnosti, může být velmi radikální. Navíc, Shehadeh je přímo učebnicovým příkladem praktikování takíji (přetvářka), což je součást džihádu. Paradoxně to byl právě on, koho naše loutková proislámská média prezentovala coby příklad vzorně integrovaného umírněného muslima, jako například v tomto rozhlasovém rozhovoru. 

Myslím, že již i ten největší pochybovač musí pochopit, že právě přetvářka je hlavní součástí džihádu. Té se pravověrný muslim učí už od doby, kdy se učí mluvit. Shehadeh a jeho bratr byli tedy dozajista mistry přetvářky, neboť se dokázali dlouhé roky před bezvěrci dokonale přetvařovat a to v situaci, kdy vyrůstali ve společnosti složené převážně z ateistů, což je pro muslimy ta nejhorší spodina společnosti.

Je jasné, že už teď je Shehadeh mezi svými soukmenovci považován za hrdinu, bojovníka na cestě džihádu. A to samozřejmě úspěšného, protože dlouhodobě on i jeho soukmenovci unikali pozornosti tajných služeb, které se ostatně u nás vůbec otázkou radikální muslimské komunity nezabývají. Pak je jasné, že Shehadeh je pouhou špičkou ledovce. Následovníků má u nás jistě dostatek.

Deset let (potažmo 11 a 6) je velmi málo. Lze předpokládat, že Shehadeha po polovině trestu propustí a další dva džihádisté nakonec nikdy sedět nepůjdou, protože se pravděpodobně na území ČR nevrátí a muslimské země, ve kterých působí, je jistě nevydají.

Shehadeh a jeho partička jsou dalším důkazem toho, že je třeba zakázat propagaci a praktikování islámu u nás podobně, jako je tomu třeba na Slovensku. Jenže k tomu není politická vůle a – jak je vidět na výsledcích každých dalších voleb – ani poptávka u voličů. Podobně, jako ve většině zemí Evropy i u nás vládne proislámská vláda, která odmítá islám jakkoli omezit. Mešity u nás přibývají stejně, jako ony kebabárny, z jejichž výtěžku šla část peněz na džihád.

Dopadneme podobně, jako většina západoevropských zemí a necháme si postupně přerůst islám přes hlavu? Uvědomte si, že tam to začínalo velmi podobně, jako dnes u nás.

(Visited 157 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *