Sněhurák a pět trpaslíků

Napsal
Sdílet článek

O trpaslících to bude, pohádka však nikoli. Spíše počítám, že půjde o politicko-společenské drama zkřížené s trapnou crazy komedií.

Bylo, nebylo. Žili, byli čeští političtí trpasůíci, kteří se svými ideami již po delší dobu nedokázali u voličů prosadit natolik, aby jejich strany získaly ve sněmovně většinu a oni mohli fyzicky převzít vládní odpovědnost a s tím i přístup k velmi podstatným ekonomickým prebendám.

Postupně využili všechny možné příležitosti, aby své potenciální voliče upozornili, že Sněhurák ve špajzu údajně skladuje krásně modrá jedovatá jablíčka a salmonelou infikovaná vejce z čapího hnízda.

Vše marné. Spolupracující mravenci-průzkumníci stále naznačovali, že i tak Sněhurák směřuje k volebnímu vítězství.

Touha vládnout však byla tak silná, že se přes řadu podstatných názorových rozporů rozhodlo pět trpaslíků účelově vytvořit dvě koalice (medvídek koala je v tom nevině) a společně pak zaútočit na dosud výrazně silnějšího Sněhuráka.

A povedlo se. Důsledky toho však budou nedozírné. Usilovat o volební vítězství v příštích volbách už bude v našem poměrném volebním systému zbytečné, protože vždy zvítězí koalice trpaslíků, kteří už se o vládní pašalíky nějak podělí. Že při tomto „porcování medvěda“ obrazně řečeno poteče krev, je již předem jasné. Ale za ty prachy to přece stojí.

A demokracie? Ta je nacpaná těmi krásně modrými jablíčky. Voliči jsou jí lhostejní.

  • Václav Husák
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 212 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *