Socani už neví, kde hledat voliče

Napsal
Sdílet článek

Ministerstvo vnitra plánuje, že možnost volit by měli mít i mentálně postižení. Konkrétně by měl mít možnost volit úplně každý, komu bylo 18 let a to bez ohledu na svoji mentální či psychickou způsobilost. Tedy volit by dle návrhu ministra Hamáčka měli třeba i ti občané, kteří jsou jinak nesvéprávní k běžným právním úkonům.

Po přečtení článku, který nový nápad z pera tohoto milovníka muslimů prezentoval, jsem se ve vzpomínkách vrátila do minulosti  do doby dávno minulé, kdy jsem ještě byla dítě.

Tehdy jsem poměrně často pobývala u svých prarodičů, jejichž velmi dobří známí měli mentálně postiženou dceru. Občas mne k těmto známým s sebou brali na návštěvu. Jejich mentálně postižená dcera byla stejně stará, jako moje matka. Tedy jednalo se o věkem dávno dospělou osobu, dokonce o generaci starší, než já.

Jenže její mentální úroveň zamrzla – odhadem  – někde kolem 5. roku věku. Roky jsme k nim jezdili a jejich dcera mi vždy ukazovala své hračky, hrála si se mnou s panenkami. Pamatuji si, že někdy asi v 11 letech už mne její hry obtěžovaly, byla jsem na ně stará, nebavily mne. Nakonec jsem si s ní na přání babičky hrála, ale bylo to, jako hrát si s o dost mladším dítětem. Tato žena – dítě nebyla schopna si hrát jiné hry, pro starší děti, takové pexeso nebo člověče nezlob se byly pro ni těžkým hlavolamem. Jediné, co zvládala, tak oblékat panenky nebo jezdit s kočárkem. Představila jsem si, že by se někdo jí podobný měl rozhodovat o tom, koho bude volit. Šílené!!!

Je to už velmi dávno a vzpomněla jsem si na to nejspíš právě proto, že to byla za celý můj život jediná praktická zkušenost s mentálně postiženým člověkem.

Podle návrhu ministerstva by tedy měly volit mentální děti, které dávno zamrzly někde v ranném dětství. Je mi známo, že i u mentálně postižených se jedná o různé stupně a ne každý „zamrzne“ na pěti letech věku. Ale podle návrhu by měli mít právo hlasovat VŠICHNI mentálně postižení, tedy i ti s IQ na úrovni třeba pěti nebo šesti let či menší.

Běžně se může volit od 18 let, přičemž se předpokládá i jistá mentální zralost. Můj názor je navíc takový, že ani v těch 18 letech většina mladých politice nerozumí, takže v tom kontextu bych byla třeba i pro volební právo až od 21 let. Rozhodně však nejsem pro snížení na 16 let, obzvlášť když vidím, jak neziskovky, potažmo kraje, ovládající střední školství, indoktrinují mládež v tom věku probruselskou, multikulti a LGBT propagandou.

Každopádně je předem jasné, že mentálně nedospělý jedinec, velmi často na úrovni malého dítěte, politice nerozumí ani za mák.  A ani jí rozumět nechce, což je u malých dětí přirozené. Koho by pak asi  takový jedinec volil? Předpokládám, že mentálně postižení by byli zneužíváni některými politickými stranami podobně, jako tomu bylo před časem u cikánů, které za úplatu komunální politici přiváželi autobusy k volební místnosti s tím správným volebním lístkem. Ke každému volebnímu lístku byla přiložena jedna zelená bankovka.

Budou se podobně pořádat hromadné volby mentálně postižených třeba přímo v ústavech? Budou takto zneužíváni k politickému boji? Navíc, předpokládám, že jedinci s IQ na úrovni malého dítěte by jako úplatek stačily třeba jen bonbóny, což by vyšlo mnohem levněji.

Po totálně projetých eurovolbách, před kterými ani jedna manipulativní agentura nepředpovídala socanům méně, než 5% (ti měli nakonec 3,9%) se nejspíš jejich předseda právem obává, že by parlamentní volby, které nás čekají už za rok, mohly dopadnout velmi podobně. Voliče už si hledali mezi muslimy, na ty ale míří i jiné strany. Navíc si mohamedáni zakládají svoji vlastní islámskou stranu, což u mentálně postižených nehrozí.   A každý volič navíc se počítá.

5/5 - (1 vote)
(Visited 117 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Hlasovat by mohla i domácí zvířata. A transdženderoví mluvící papoušci by mohli dostat dva hlasy!

  2. Tak socani už neví, kde najít voliče? Ale to je smůla.

    Já bych jim trochu napověděl: zkuste si zjistit, kde jsou vrata od fabriky…

    Jediný skutečný socan, o němž vím, je Foldyna. Zbytek jsou eurohovna.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *