Šojdrová pukne závistí: další evropské země přijímají “vousaté sirotky bez doprovodu”

Napsal
Sdílet článek

Jak jsem uvedla už v několika předchozích článcích, tak různé evropské země již deklarovaly, že budou přijímat “nezletilé migranty bez doprovodu” z  táborů v Řecku. Během posledního měsíce již bylo vypraveno několik letadel plných oněch “sirotků”. Jednalo se zpravidla o mladé muže bez dokladů, kteří tvrdili, že jim ještě není 18 let. Podle všeho se jednalo zejména o vetřelce z Afghánistánu, Pákistánu, Iráku, Sýrie a různých afrických zemí.

Nově se nyní k zemím, které se o “sirotky” přihlásily přidalo i Portugalsko. Portugalský ministr zahraničních věcí Augusto Santos Silva začátkem tohoto týdne oznámil, že 500 takzvaných „sirotků bez doprovodu“  bude převezeno do Portugalska, jakmile budou zrušena opatření proti koronaviru. „Závazek přijmout 500 z pěti tisíc nezletilých bez doprovodu v táborech v Řecku zůstává a splníme ho hned, jakmile nám to omezení kvůli pandemii dovolí,“ řekl v úterý poslaneckému výboru Santos Silva.

V současné době je v Řecku kolem 5 200 “nezletilých bez doprovodu” – většina z nich jsou Syřané, Afghánci, Iráčané a Afričané – žijí v různých zařízeních po celém Řecku. O víkendu, oznámila portugalská europoslankyně Isabel Santosová, že v nejbližších týdnech přijede prvních vybraných 60 “sirotků” z řeckých ostrovů.

Portugalsko je jedním z deseti členských států EU, které se dohodly na převzetí “nezletilých” osob bez doprovodu z Řecka. K dalším patří Francie, Německo, Irsko, Finsko, Chorvatsko, Bulharsko, Belgie, Lucembursko a Litva. Už v dubnu přijalo první zásilku “sirotků”  Německo a posléze Lucembursko. Navzdory ujištění EU, že mezi sirotky budou převážně děvčata mladší 14 let, se jednalo téměř výhradně o mladé muže. Je nepravděpodobné, že by úřady prováděly legitimní kontroly věku těchto „nezletilých bez doprovodu“.

Ve skutečnosti se tedy zřejmě jedná o dospělé jedince, často možná dokonce bojovníky ISIS či jiné podobné bojůvky. Tito “sirotci” totiž vesměs nevlastní žádné doklady totožnosti a jejich jméno, národnost i věk jsou udávány čistě na základě toho, jaké údaje jim tito “sirotci” sdělí.

Připomínám, že některým údajným nezletilcům byly namátkově provedeny ve Švédsku kostní testy, které ukázaly, že 90% z oněch “chudáčků sirotků” je o zhruba deset let starších, než deklarují. Testy byly později zakázány, prý proto, že jsou rasistické. Za upozornění na to, že 80% vetřelců je dle zubů starších, než je jejich deklarovaný věk, byl také postižen švédský zubař, který byl nařčen z xenofobie a rasismu a byla mu zakázána činnost.

Také u nás byl před časem skupině pěti Afghánců, kteří tvrdili, že jsou nezletilí, proveden kostní test, jenž prokázal, že jim je ve skutečnosti něco kolem 27-30 let. Nicméně vzápětí se jich ujala velmi štědře dotovaná neziskovka, Rozumkova  OPÚ, která výsledek kostních testů soudně napadla. Konečný verdikt zatím nebyl vynesen.

O tom, co podobní “sirotci” po celé Evropě provádí, jak multikulturně obohacují země, které se rozhodnou je přijmout, jsem už psala v mnoha předchozích příspěvcích.

A menší zamyšlení nakonec. Všimli jste si, že dovoz “sirotků” do Portugalska organizovala jejich europoslankyně? Není na tom zajímavý fakt, že také u nás je hlavní “lobbistkou” syrských vousatých sirotků z Afghánistánu, Pákistánu a Afriky europoslankyně Šojdrová? Tedy zadání opět velmi silně “zavání” Evropskou unií. Ta zcela jistě vybrané europoslankyně z různých zemí EU pověřila tím, aby zajistily přísun většího počtu invazistů do svých zemí pod pláštíkem přijímání “malých syrských sirotků”..

(Visited 244 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *