Soud EU proti Maďarsku – nesmí kontrolovat podvratné politické neziskovky

Napsal
Sdílet článek

Jak jistě víte, tak Maďarsko před časem zavedlo zákon, který je obdobou už dlouhodobě platného zákona FARA, který před mnoha lety zavedli v USA. Podvratné politické neziskovky, většinou financované z různých pofiderních zdrojů, dělají politickou propagandu, či se zasazují o jinou rozvratnou činnost jako je podpora muslimské invaze, škodlivá genderová propaganda či třeba cenzura. Tyto vysoce ziskové neziskovky navíc velmi často úzce spolupracují s politickými neziskovkami dané země.

Co konkrétně eurofašistům vadí? To, že se neziskovky s příspěvkem ze zahraničí ve výši nejméně 7,2 milionu forintů (přes 555 tisíc Kč) podle maďarského zákona z roku 2017 musí zaregistrovat u úřadů a informovat je o svém financování. Pokud tak neučiní, hrozí jim pokuty. Legislativní úprava se netýká sportovních a církevních organizací.

Jak si možná sami pamatujete, tak kvůli zákonu si na Maďarsko už před časem stěžovala vrchní bruselská cenzorka Jourová. EK pak tedy iniciovala žalobu a soud EU prohlásil, že Budapešť tímto zákonem zavedla “diskriminační a neodůvodněná omezení”. Podle verdiktu se Maďarsko zákonem dopouští diskriminace nejen samotných neziskovek, které přímo či nepřímo přijímají podporu ze zahraničí, ale i osob, které peníze poskytují. Zavedená omezení jsou podle unijního soudu v rozporu s jednou ze základních svobod uvnitř EU – volným pohybem kapitálu.

Maďarsko na konec přislíbilo, že se verdiktu soudního dvora podřídí a zákon změní. 

Toto rozhodně není první případ, kdy byla některá evropská země za to, že dělá takovou politiku, jakou přislíbila voličům, ale která je v rozporu s jakýmisi pofiderními hodnotami EU, Bruselem šikanována a umravňována. Zatím se to týkalo především Polska a Maďarska, většina zemí poslušně plní příkazy EU a přijímá kdejakou nesmyslnou regulaci, nařízení či zákon.

EU je spolek, který nebyl nikdy založen pro dobro většiny Evropanů, což si musí uvědomit právě Evropané, kteří to zatím ale v drtivé většině nepochopili. EU byla založena především ku prospěchu nadnárodních korporací, v jejichž zájmu rozhoduje, ku prospěchu těch, které velmi vysokými platy a doživotními výhodami neuvěřitelně korumpuje.  

A znovu opakuji to, co jsem zde psala už mnohokrát. EU negeneruje žádné hodnoty, veškeré finance, které využívá a jimiž tak bohatě korumpuje svoje slouhy, pochází od řadových občanů EU. Proč drtivé většině lidí nevadí tyto parazity živit? Jak dlouho potrvá, než si Evropané uvědomí, že nejlepší ze všeho je přechod k plně suverénním zemím, spolupracujícím na úrovni bývalé EHS?

Zemím, kterým nikdo nediktuje, jaké zákony si mají přijímat, s kým mají spolupracovat nebo koho musí nechat žít na svém území?

(Visited 342 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *