Soud rozhodl: Džihádistka z ISIS se může vrátit do Britanistánu. Přijmou zpět všechny hrdlořezy?

Napsal
Sdílet článek

Možná si pamatujete na případ britské džihádistky Shamimy Begumové, která odešla jako patnáctiletá do Sýrie jako džihádistická nevěsta v řadách ISIS. Protože po celou dobu zrůdné činy hdlořezů z ISIS schvalovala a sama svých činů nikdy nelitovala, rozhodla se Velká Británie jí její britské občanství odejmout. Bylo to možné i proto, že měla po rodičích druhé, bangladéšské občanství.

Až 150 britských džihádistů a jejich nevěst bude dnes slavit poté, co soudci rozhodli, že Shamimě Begumové musí být umožněn návrat do Spojeného království, aby bojovala proti rozhodnutí ministerstva vnitra zrušit její britské občanství za to, že se připojila k vražednému režimu Islámského státu. Begumová – jedna ze tří školaček z východního Londýna, které v patnácti letech odcestovaly do Sýrie, aby se připojily k ISIS – byla zbavena britského pasu poté, co byla v únoru loňského roku nalezena ve vysokém stupni těhotenství v syrském uprchlickém táboře.

Poslanec Andrew Bridgen se nad dnešním rozsudkem rozlítil s tím, že v reakci na rozsudek může dojít k záplavě vracejících se džihádistů. Řekl: „Otevírá to dveře pro všechny ostatní džihádistické nevěsty, aby se vrátily do Británie – a potenciálně i pro jejich teroristické partnery. Většina Britů si bude právem myslet, že když přísaháte věrnost jiné zemi, která vyhlásí Británii válku, že jste se vzdal všech práv a ochrany a výsad svého britského občanství. Po dnešním rozsudku se zdá, že ne”.

S Begumovou se přidala k ISIS také Tooba Gondal, bývalá nevěsta ISIS, která se ráda předváděla s AK-47 a na internetu verbovala ostatní. On-line se chlubila svou „skutečnou svobodou“ v Sýrii, než se zhroutil chalífát. Je také v táboře Al Hol společně s Begumovou a požádala o návrat do Spojeného království kvůli „strašlivým podmínkám“. Britští bojovníci džihádu, o nichž se věří, že jsou naživu, také mohou využít legálního vítězství Begumové jako precedentu.

Britské nevládní organizace za občanská práva včetně Liberty pomohly rozpoutat v Británii právní bitvu, aby byla  džihádistka vpuštěna do země a odvolací soud dnes shledal, že proti tomuto konečnému rozhodnutí se již nelze odvolat. Zvláštní komise pro imigrační odvolání konstatovala, že její právo na návrat do Spojeného království  převážilo nad obavami o národní bezpečnost.

Tři soudci prohlásili: „Soud dospěl k závěru, že odvolání paní Begumové k odvolacímu soudu by mělo být povoleno.  Begumová by proto měla mít povolení ke vstupu do Spojeného království, aby bylo možné podat spravedlivý a účinný opravný prostředek k SIAC“. Matka tří dětí, teprve dvacetiletá Begumová, měla děti s nizozemským džihádistou Yagem Riedijkem, všechny však zemřely. Džihádistka je stále v táboře Al Hol v severní Sýrii, ale během několika týdnů po dnešním přelomovém rozsudku by se měla vrátit do Británie. Její první dvě děti – roční holčička a tříměsíční chlapec – zemřely v chalífátu poté, co onemocněly v důsledku podvýživy, zatímco její třetí syn zemřel krátce poté, co se narodil v táboře, kde jeho matka stále žije.

Co je na tom nejšílenější? Nejen to, že se jedná o precedens, takže lze očekávat, že se nyní začnou do Británie vracet džihádisté ve velkém, ale šílené jsou především závěry, které k tomuto zvrácenému rozsudku vedly.  Tedy zdůvodnění, které říká:…”její právo na návrat do Spojeného království  převážilo nad obavami o národní bezpečnost.”

Život jedné džihádistky, která slíbila věrnost chalífátu a její právo na odvolací soud v její přítomnosti,  je tedy podle britských soudců důležitější, než národní bezpečnost.

Pak už se ale vůbec nedivím, že po celé Evropě padá spousta podobných, velmi podivných rozsudků, které ukazují neobvyklou vstřícnost soudů k muslimským vetřelcům i k jejich v Evropě narozeným potomkům.

Na obrázcích níže můžete vidět její kamarádky, s nimiž do Sýrie k ISIS utekla. Možná i ty nakonec Britanistán přijme zpět.

British 'ISIS matchmaker', 25, feared her two young children would ...

Tooba Gondal , bývalá nevěsta ISIS s AK-47, která na internetu verbovala ostatní a on-line se chlubila svou „skutečnou svobodou“ v Sýrii, než se zhroutil chalífát. 

Isis schoolgirl Amira Abase who fled London to join terrorists in ...

Džihádistická nevěsta Amira Abase  z Bethnal Green byla údajně zabita při leteckém úderu, ale proslýchá se, že je naživu

 

(Visited 114 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *