Splnit si svůj sen

Napsal
Sdílet článek

… snad i touha VEJÍT DO ANÁLŮ.

Ve spánku se mi často zdá nějaký sen. Někdy je to celkem logické, jindy ztřeštěnost s pravděpodobností uskutečnění nulovou. Možná se vám to nejednou stalo také, ve snu pomyslíte, že si to musíte pamatovat a ráno, třeba svojí drahé polovičce, vyprávět. K zasmání, ale i k reakci jak se mi taková hovadina mohla vůbec zdát. Kde se to v mojí hlavě vzalo? Kdo to tam a proč dal?

Sny jako takové nepatří jen do lůžka při spánku. Říká se, že si někdo chce splnit svůj životní sen a něco pro to dělá nebo o tom jen tak mluví, aby třeba byl zajímavý. Sen, přání, úkol pro sebe, pro svoje snažení, pro svoje, až potom, uspokojení, že to člověk dokázal. Dokázal, že to nejen chtěl, toužil po tom, ale i musel udělat. Aby třeba, když ten, pak už splněný sen, vešel svoji významností, ojedinělostí, do análů. Výraz anál neznamená jen řitní otvor, jak by někoho mohlo hned napadnout, ale v tomto smyslu – vejít do letopisů, kronik, vyprávění.

Když tak poslouchám jaký svůj sen si chce splnit náš prezident, stavbu kanálu Dunaj – Labe – Odra, nejsem si jista zda bych se na výraz anál, v souvislosti s tímto jeho snem, nepodívala z toho jiného významu.

P. S. Jistě bych nebyla sama.

  • MAJKA DUBOVÁ
4/5 - (1 vote)
(Visited 70 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *