Starosta Antverp se rozhodl pro boj proti rostoucí kriminalitě muslimských gangů využít obrněná vozidla

Napsal
Sdílet článek

To, že ve většině západních zemí už mnohé čtvrti větších měst plně převzaly pod svoji kontrolu muslimské gangy, je všeobecně známý fakt. Jenže mnohdy jsou již muslimy obsazené lokality, často s vyhlášením šaría zón, nebezpečné i pro policii. Je tedy skutečně velkým rizikem vyslat na tato území pouze jedno policejní vozidlo s běžnou dvoučlennou posádkou. Ve Švédsku to řeší například dodatečnou ochrankou, která dohlíží na samotné policisty, v Německu většinou do těchto oblastí vysílají větší počet členů speciálních zásahových jednotek a v belgických Antverpách se rozhodli pro využití vojenské techniky.

Starosta Antverp se rozhodl využít nezvyklých prostředků k tomu, aby ukončil organizovaný zločin, který v belgické přístavní metropoli zuří. Minulý týden proto zahájila místní policie v Antverpách operaci Nachtwacht (Noční hlídka), označovanou za největší bezpečnostní misi za posledních dvacet let.

Kabinet starosty Barta De Wevera  potvrdil iniciativu zaměřenou na boj proti zneužívání drogového průmyslu a opakovanému násilí v posledních letech. Zajišťuje zejména zapojení dalších hlídek, pravidelnější kontroly totožnosti a v případě potřeby uzavření určitých vysoce rizikových ulic.

Od roku 2017 bylo v Antverpách zaznamenáno 66 útoků granátů a střelby, násilí bylo nejčastěji spojené s boji drogových gangů. Dříve takové incidenty jen zřídka vedly ke zraněním a obvykle spočívaly v zastrašování nebo v upozorňování policie na soupeřící gangy. V posledních týdnech se však násilí drasticky zvýšilo. Mezi viditelná opatření nařízená obecními úřady patří pořízení vozidel BearCats. Tato americká obrněná vozidla nyní posílí arzenál antverpské policie.

Tato vozidla, vyrobená společností Lenco, se obvykle prodávají pouze vojenským jednotkám nebo jednotkám SWAT. Jedná se o nejžádanější americké policejní vozidlo, nabízející prostor pro desetičlenný tým. Obrněné vozidlo odolává také kulkám, což z něj činí nejoblíbenější obrněný transportér pro týmy SWAT ve Spojených státech.

“Zločinci používají válečné zbraně, proto s nimi musíme bojovat stejnými zbraněmi,“ varoval Bart De Wever a vyjádřil znepokojení nejen nad nárůstem násilí v souvislosti s drogami v Antverpách, ale také nad jeho znovuzvolením.

V Belgii i v Nizozemsku jsou zločinci z gangů známí jako „mocromafie“ nebo marocká mafie. Členové gangů, které se zabývají obchodem s narkotiky, pocházejí většinou z chudých hor v severním Maroku. V březnu byly Antverpy i Rotterdam zaplaveny kokainem z Jižní Ameriky v očekávání dlouhé karantény v důsledku koronavirových opatření. “Koronavirus nezastavil tsunami kokainu a letos je pašování kokainu po moři stále na velmi vysoké úrovni, v souladu s rekordním rokem 2019,” řekl generální správce belgických cel, Kristian Vanderwaeren. .

Gangy se spoléhají na antverpskou vyloučenou oblast Borgerhout, odkud jsou jejich jejich operace řízeny. Podle zprávy Europolu o drogových trzích EU, prochází téměř jedna třetina zachyceného kokainu právě přes Antverpy.

(Visited 207 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *