Stojím za výrokem paní Maříkové!

Napsal
Sdílet článek

Jistě jste zaznamenali informaci o tom, že policie žádá Sněmovnu o vydání poslankyně SPD, paní Karly Maříkové. Žádost o zbavení imunity dorazila ve čtvrtek odpoledne sněmovnímu mandátovému a imunitnímu výboru. V úterý by se měl k žádosti výbor vyjádřit.

Paní poslankyně napsala na FB toto vyjádření:

„Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU.”

Paní Maříková byla žalována za svoje protimigrační postoje, které velmi trefně vyjádřila. Ve svém přirovnání nenabádá k zabíjení, tudíž nechápu, zač nějaký zřejmě horlivý práskačský elf paní Maříkovou udal. Je šílené, že podobných udavačských kreatur, které si nijak nezadají s estébáky dob minulých, je plný internet. I když jsou nejspíš ještě horší, než byli svého času estébáci. Ti se totiž zpravidla – na rozdíl od různých elfů – svojí odpuzující činností nechlubili.

Zatím samozřejmě není jasné, zda paní Maříkovou Sněmovna vydá nebo ne. Nicméně už to, že je dnes někdo žalován za výrok, s nímž se – troufám si tvrdit – ztotožňuje většina populace v ČR, je alarmující. Znamená to totiž jediné; žádná svoboda slova zde neexistuje.

Pamatujete si ještě zač jsme v tom roce 1989 cinkali? Mimo jiné i za svobodu slova a pluralitu jak politickou, tak názorovou. Dnes se po nás požaduje jednotný názor a svoboda slova bere též za své. To jsme chtěli? To už se copak nemůže ani politička, zastupující svoje voliče a tlumočící i jejich názory, podobně vyjadřovat? Jak je možné, že je dnes trestné, když někdo odmítá invazi lidí ze zcela jiných, pro nás velmi nepřátelských kultur?

S výrokem paní Maříkové se tedy ztotožňuji a věřím, že nejsem sama. Tímto prosím všechny, kdo mají stejný názor, aby to dali jakkoli vědět, ať už třeba na svém blogu, na youtube, v diskuzích nebo na Facebooku. Kdekoli, kde se můžete veřejně vyjádřit. Na paní Maříkovou si došlápnout mohou, tisíce lidí však za stejný názor soudit nemohou.

 

 

(Visited 142 times, 1 visits today)
Sdílet článek

6 comments

 1. Stojím za výrokem paní Maříkové!

  To je dobrý název pro petici. Pokud taková vznikne, ihned ji podepíšu – samozřejmě svým skutečným jménem.

  Pokud by taková petice vznikla, bylo by dobré o tom široce informovat.
  Možná, že by taková aktivita od SPD měla vzejít…

  1. Taky myslím, že toto by měla iniciovat SPD. Od nich se to dozví hodně lidí (můžou to dát třeba na PL, na FB p. Okamury apod.), navíc tím potvrdí, že za svojí poslankyní plně stojí. Pokud by petici podepsalo pár tisíc lidí, měli by docela problém, nemůžou za totéž stíhat třeba desetitisíce lidí najednou.

   1. Já podepisuju všemi deseti a ještě podotýkám, že bych stejnou skutečnost jako paní Maříková uměl vyjádřit zdaleka ne tak lyrickým a šetrným způsobem!!

 2. https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/100072/v-cine-priroda-koronavirem-reguluje-prelidneni-na-premnozena-prasata-take-prisel-praseci-mor-rika-jan-pirk.html

  Slova dr. Pirka lze při troše dobré vůle (přečtěte si celý článek, ne jen titulek) interpretovat i tak, že že přirovnává Číňany k přemnoženým prasatům. – Já bych, když na to přijde, k přemnoženým prasatům přirovnal spíš muslimy, ale to nevadí. Zajímalo by mne, zda i dr. Pirka budou chtít stíhat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *