Súdánec, který ubodal mladého Švéda a s nožem v ruce pak znásilnil jeho kamarádku, svého činu nelituje

Napsal
Sdílet článek

O otřesném případu, který se odehrál v multikulturně hojně obohacovaném Švédsku, jsem zde již před časem psala. Nyní se připravuje první soudní jednání a postupně vychází najevo nejen motivy činu i celý průběh chladnokrevné vraždy a znásilnění, ale také fakt, že súdánský vetřelec, který již stihl získat švédské občanství, svého činu nikterak nelituje. Na celém případu je navíc alarmující i fakt, že policie, kterou volala jak znásilněná žena, tak zavražděný mladík, dorazila až za dvě hodiny, tedy dávno poté, co vetřelec zavraždil mladého Švéda a znásilnil jeho kamarádku.

Policejní zpráva z předběžného slyšení ukazuje podrobnosti o vraždě devatenáctiletého Tommieho Lindha v Härnösandu. Súdánský vetřelec obviněný z vraždy, ale také z pokusu o vraždu, dvou případů znásilnění a nezákonných hrozeb, byl pozván na after-party v Tommieho rezidenci. Muž nemohl údajně akceptovat, že Tommie měl doma kšiltovku Švédských demokratů a tvrdil, že to dokazuje, že byl rasista.

Ve 2:30 ráno inkriminovaného dne, uspořádal Tommie after-party a několik přátel ho následovalo domů. Podle svědectví bylo zprvu všechno v pořádku, ale problém nastal poté, co šli někteří hosté domů a jiní šli spát kolem 04:00. 23letý súdánský invazista Abubaker Mohamad Awad, který se stal švédským občanem v roce 2011 a byl dříve odsouzen za sexuální napadení nezletilého, se rozhodl zneužít ženu, která zůstala v bytě.

Abubaker, který odmítl opustit after party, vstoupil do místnosti, kde se žena pokusila spát, a přestože mu řekla, aby ji nechal na pokoji, Súdánec to zprvu odmítl respektovat, ale nakonec v osahávání ženy přestal. Potom se Abubaker procházel po bytě, zatímco ostatní spali a při svém šmejdění našel čepici SD v knihovně.

Dohnalo ho to k šílenství, proto se vrátil k ženě, kterou předtím obtěžoval, aby obvinil Tommieho i ji z toho, že jsou rasisté. A to navzdory skutečnosti, že ve stejné knihovně byl i politický materiál od stran, jako jsou sociální demokraté, umírnění a další.

Žena vysvětlila Abubakerovi, že Tommie se zajímá o politiku, a proto má v rezidenci čepici. Ale Abubaker jí to nevěřil.

Žena, kterou Abubaker pronásledoval, se opakovaně pokoušela upozornit telefonicky policii a uvědomit také své přátele o tom, co se stalo. Ve stejné době obtěžovaná žena hledala útočiště a Tommie znovu upozornil policii. Aby si ukrátili čas, šli do koupelny, kde si Tommie čistil zuby. Ale do místnosti vtrhl Abubaker a okamžitě začal útočit s nožem na Tommieho, kterého několikrát bodl do těla.

Po útoku nožem se Abubaker rozhodl znásilnit ženu, která byla v místnosti, zatímco Tommie vykrvácel na podlaze. Žena řekla policii, že Tommieho krev byla rozmazaná po posteli, když ji Abubaker znásilňoval.

Z nejasných důvodů trvalo policii téměř dvě hodiny, než dorazila do bytu studentů. Když hlídka dorazila na místo činu, Abubaker byl zatčen a choval se, jako by se nic nestalo.

Z fotografií, vzniklých po zatčení je zřejmé, že Abubaker nebyl ani v nejmenším znepokojen událostmi, které se právě odehrály v bytě. Když byl následně fotografován ve vazbě, smál se a prsty dělal různá gesta, typická pro gangy.

bezprostředně po vraždě a znásilnění byl súdánský vetřelec v dobré náladě

Abubaker zpočátku popřel všechna obvinění z trestného činu a poznamenal, že si nic nepamatuje. Později podával protichůdné výpovědi, čímž se zapletl do vlastních lží. K vraždě se nakonec přiznal.

Zde se jedná o další případ nedeportovatelného afrického vetřelce. Vzhledem k tomu, že má již poměrně dlouho švédské občanství, nebude možné ho deportovat podobně, jako stovky, ne-li tisíce dalších krimigrantů, kteří se stali bez jakéhokoli racionálního důvodu švédskými občany. 

 

(Visited 3 294 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *