Švédka pašovala afghánského migranta v kufru

Napsal
Sdílet článek

Camilla Ulén, duchovní ve švédském Gävle, byla obviněna z pašování afghánského migranta z nápravného zařízení v kufru. Dvacetiletý migrant, který měl být zadržován až do deportace, zmizel 23. února. Krátce před svým zmizením ho navštívily dvě ženy, z nichž jedna byla knězem švédské církve. Ta u sebe měla velký kufr, o kterém řekla úřadům, že má být použit na křest.

Švédská migrační rada  obvinila duchovní, že migrantovi pomohla k útěku. Její generální ředitel Mikael Ribbenvik v prohlášení uvedl, že incident poškodil důvěru rady ve švédskou církev. “Byli jsme podvedeni,” řekl.  Mnohé fotky na facebookové stránce její farnosti ji  ukazují s migranty. Ullénová obvinění odmítla.

Švédský deník Samhällsnytt také označil migranta za Abdullahi Ibrahimiho, známého také jako Matina Ebra. Samhällsnytt uvádí, že Ibrahimi byl ve Švédsku od roku 2015 a žádal o azyl na základě jeho konverze na křesťanství, ale že migrační rada pochybovala o tom, že jeho údajná konverze od islámu ke křesťanství je pravá. Švédská církev je velmi promigrační, od samého začátku migrační invaze v roce 2015 velmi úporně vetřelce bránila a kvůli deportaci migrantů se střetla i se švédskou policií.

Švédská církev jde tedy – podobně jako jiné křesťanské církve napříč Evropou, včetně papeže Bergoglia – vstříc muslimské invazi a islamizaci. Dokonce neprotestují ani proti tomu, že v celé zemi rostou mešity jako houby po dešti a Švédové musí stále častěji trpět i křičení muezzinů z jejich minaretů. Ostatně, o tom, že bude Švédsko prvním evropským chalífátem už nelze pochybovat.

 

(Visited 125 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *