Švédové pustili z nápravného zařízení „na dovolenou“ somálského vraha, ten jim utekl

Napsal
Sdílet článek

Připadá vám normální, pouštět během trestu vraha na dovolenou? Tedy pustit ho na svobodu jen za doprovodu jakýchsi dvou neozbrojených vychovatelů? Navíc somálského muslima, který může odejít do jakékoli jiné somálské komunity, ať už ve Švédsku nebo jinde v Evropě a tam se „ztratit“? Normální to asi nikomu připadat nemůže a samozřejmě asi také nikoho neudiví, že něco podobného se stalo v progresivistickém a proislámském Švédsku, které už docela rychle přechází na chalífát.

Tento týden v úterý byl osmnáctiletý somálský vrah propuštěn v souvislosti s dovolenou v Kungsbacka na západě Švédska. Abdirizak Abdimalek Osman byl v centru Kungsbacka se dvěma pečovateli, když se objevili dva muži a Somálce pod hrozbou osvobodili. Pečovatelé, kteří vraha doprovázeli, se neodvážili zasáhnout.

„Pokud vím, je stále na svobodě,“ řekl dnes ráno policejní tiskový mluvčí Peter Adlersson. Ten dále dodal, že po vrahovi stále intenzivně pátrají. Jenže pátrání bylo vyhlášeno až v pátek, když byl Osman na svobodě už tři dny!! Tedy dle vyjádření mluvčího dostaly všechny policejní jednotky v zemi popis pachatele a fotografii až tři dny po jeho útěku, do té doby měl tedy spoustu času se kamkoli přemístit.

Nicméně švédská policie údajně věří, že dříve či později vraha dopadnou. Abdirizak Abdimalek Osman byl v roce 2018 odsouzen ke třem letům ústavní péče za vraždu v pizzerii na stockholmském předměstí Rinkeby. V době vraždy mu bylo pouhých 16 let, proto nešel do klasického vězení. Nicméně nyní je již plnoletý a stále se s ním zachází jako s nezletilcem.

Osmnáctiletý Somálec byl u okresního soudu rovněž odsouzen za drogové delikty a závažné trestné činy související se zbraněmi. Abdirizak Abdimalek Osman je také odsouzen v dalším samostatném procesu za pokus o loupež a další drobné drogové trestné činy.

Je neuvěřitelné, že vůbec někoho napadlo propustit – i když v doprovodu – nejen vraha, ale také pachatele dalších trestných činů. Je jasné, že v tak nízkém věku musel mít v případě některých deliktů komplice, což byli zřejmě právě ti, kdo vraha osvobodili. Somálci patří ve Švédsku k tomu nejhoršímu, co tam během posledních pěti let přivandrovalo. I přesto, že většina propuštěných Somálců se dopouští recidivy a velmi brzy se před soud znovu vrátí, se Švédové nepoučili. Nebo spíš nechtěli poučit, protože pak by to byl rasismus.

A nakonec by mne zajímalo, co je to za trest za vraždu, při kterém si může pachatel jen tak vyrážet na dovolenou, byť v doprovodu a byť byl v době vraždy nezletilý. Švédové jen stále častěji dokazují, že si snad tu islamizaci za svoji neutuchající blbost zaslouží.

5/5 - (2 votes)
(Visited 1 323 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *