Švédská obec utratila většinu peněz z obecní kasy na domy pro vetřelce, nezůstaly jim pak prostředky pro vlastní děti

Napsal
Sdílet článek

Sice se říká „bližší košile než kabát“, nicméně švédští sociální demokraté to tak už dlouhá desetiletí necítí. To ostatně dokázali poměrně nedávno, když dali v jisté obci přednost muslimským vetřelcům před vlastními dětmi, které nechali na úkor invazistů hladovět. Hlavně se pak eurosoudruzi nezapomněli pochlubit apartními domečky, které nechali vetřelcům za peníze rodičů dotčených dětí postavit…

Obec v Halland County je nucena přijmout extrémní úsporná opatření. Batolata v mateřské školce dostávají k jídlu pouze sendvič, protože obec musí dostat rozpočet do rovnováhy. Zároveň se ukazuje, že obec již několik let intenzivně investuje do vetřelců, mimo jiné tím, že utrácí miliony za nákup domů.

V průběhu roku ušetří obec Varberg, kterou řídí koalice stejných stran, jaké sedí ve švédské vládě, 13 milionů SEK z nákladů, původně určených na místní mateřské a základní školy, neboť tyto prostředky potřebuje pro nelegální vetřelce. To je důvod, proč Susanna Hansson, vedoucí administrativy, se rozhodla snížit množství jídla pro děti ve všech školách a školkách, což jim ušetří 200.000 švédských korun..

Děti, které tráví v předškolních a školních zařízeních celý den, tak dostávají jako stravu pouze jeden sendvič s měkkým chlebem. Hansson se k tomuto rozhodnutí vyjádřila s tím, že musí dosáhnout vyrovnaného rozpočtu, a že dětem mohou dát jen takové množství jídla, na jaké mají prostředky.

Tyto domky stavěla obec pro muslimské vetřelce.

Obec už vloni oznámila, že čelí velkým rozpočtovým problémům, proto je pro letošní rok nucena ušetřit až 32 milionů také na zdravotní a sociální péči a dalších intervencích. Ve zprávě z roku 2018 lze také  vyčíst, že náklady na takzvané nezletilé osoby bez doprovodu by měly vést ke schodku ve výši 10 milionů SEK. Zároveň panovala nejistota ohledně toho, kolik jim zaplatí stát jako odškodnění.

Kromě vnitřních aktivit v obci vynaložila obec v roce 2018 více než půl milionu korun z peněz daňových poplatníků na azylovou aktivistickou neziskovku Agape, která pomáhá tzv. nezletilým osobám bez doprovodu. V této souvislosti stojí za zmínku, že v roce 2018 obec přijala dalších 138 vetřelců a loni to bylo 98, ale zároveň migrační úřad oznámil, že obec musí přijmout ještě více vetřelců na základě státem stanovených kvót.

Současně s tím, jak obec Varberg požaduje úspory na malých dětech, již několik let intenzivně investuje do invazistů. Jedním z příkladů je rok 2016, kdy stát přidělil obci 201 vetřelců. Obecní zastupitelstvo se pak postaralo o nákup domů pro nově příchozí na úkor daňových poplatníků, čímž dostali přivandrovalci přednost ve frontě na bydlení před těmi, kdo svými daněmi na výstavbu domů přispěli.

Za peníze švédských daňových poplatníků tak budou nejen nově postavené domy, ale švédský stát platí z vybraných daní i veškeré další výdaje za vetřelce, jako je nejen nájemné v těchto obecních domech, ale invazisté dostanou i patřičné sociální dávky.

Už v roce 2016 uskutečnila obec první nákup bydlení pro vetřelce. Byla to jednopodlažní vila v Tvååkeru, která stála daňové poplatníky neuvěřitelných 1,8 milionu SEK. Správce pozemků obce Leif Andersson se k nákupu vyjádřil slovy, že náklady nebyly příliš vysoké. „Měli jsme zejména dvě kritéria. Nesmí to být příliš drahé a mělo by to být blízko veřejné dopravy,“ řekl Andersson.

Tento případ není rozhodně ojedinělý, podobných obcí, které šetří na vlastních občanech, jejichž rodiny tam žijí již po generace, je ve Švédsku mnohem víc, většinou se pak jedná o obce řízené koalicemi se sociálními demokraty. Místní občané či jejich děti tak musí nyní strádat, aby bylo dost peněz pro tzv. „mladistvé bez doprovodu“, což jsou samozřejmě nám dobře známí třicetiletí vousatí sirotci z Afghánistánu či Pákistánu, o nichž už tak dlouho sní Šojdrová, Klus, Piráti a další nadšení vítači…

3/5 - (2 votes)
(Visited 1 107 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *