Švédsko: Arab vytáhl nůž na řidiče autobusu, protože ho odmítal svézt zadarmo

Napsal
Sdílet článek

Přece si nebude nadřazený muslim platit za služby podřadného káfira, navíc v zemi, která už patří muslimům? Tak zřejmě přemýšlel syrský vetřelec, recidivista, který vytáhl na řidiče autobusu nůž poté, co ho odmítl svézt zadarmo. Syrský vetřelec navíc nebyl co se páchání zločinů na území Švédska týká, žádným začátečníkem.

Třiadvacetiletý vetřelec ze Sýrie je nyní stíhán u okresního soudu ve Vänersborgu za širokou škálu trestných činů. Mimo jiné za opakované sexuální obtěžování nezletilé švédské dívky a za vytažení nože na řidiče autobusu, který ho odmítl nechat jet zadarmo.

„Chtěl jsem ho dostat ven, protože odmítal zaplatit,“ říká řidič autobusu Tomas o konfrontaci se Syřanem.

Večer 25.října loňského roku byl řidič autobusu Tomas na noční směně v Trollhättan. Během večera a noci řídil noční autobus, který jezdí mezi Trollhättan a Lilla Edet.

V devět hodin přijel do Lilla Edet. Dva cestující nastoupili do autobusu, oba si zaplatili a pak se objevil Arab, který také nastoupil do autobusu, ale bez placení. Když Thomas naléhal na Araba, aby  zaplatil jako všichni ostatní, byl ignorován. Zdálo se, že Arab nerozumí švédštině. Když přišel čas odjezdu, objevila se před autobusem spousta lidí. Arab stál ve dveřích autobusu v cestě tak, aby se nemohly dveře uzavřít a mluvil s gangem venku. „Myslel jsem si, že kdyby to byli přátelé toho chlapa, mohlo by dojít k problémům“ řekl Tomas policii.

Tomas se naposledy snažil Araba přemluvit aby zaplatil, apeloval také na gang před autobusem o pomoc při řešení situace, ale ignorovali ho. To byla pro Tomase poslední kapka, snažil se proto Araba vytlačit z autobusu. „Stiskl jsem ho oběma rukama, abych ho mohl dostat ven a zavřít dveře,“ řekl Tomas. V tu chvíli Arab náhle vytáhl z kapsy bundy velký nůž.

nůž nalezený u vetřelce

„Zvedl ruku, jako by mě chtěl bodnout. V tu chvíli mne zamrazilo“ říká Tomas. „Bylo to opravdu výhružné. Šel za mnou a mohlo to dopadnout opravdu špatně.“ Ale gang venku nečekaně vytáhl muže s nožem z autobusu. Tomas rychlostí blesku zavřel dveře autobusu, aby se nikdo nedostal dovnitř. Než se Araba zbavil, vyslal varovný alarm policii, ale trvalo dlouho, než policie dorazila.

Po incidentu byl Tomas vyděšený a šokovaný. Dostal podporu od ostatních cestujících v autobuse, kteří s ním hovořili, zatímco čekali, až dorazí policie. „Pořád se cítím nepříjemně, když se chystám jet na takovou vzdálenost. Určitě ho už nechci vidět,“ říká Tomas.

Nyní je arabský cestovatel, 23letý syrský občan Bilal, za tento čin stíhán.

Při výslechu popíral, že by řidiči autobusu vyhrožoval nožem a tvrdí, že se jednalo o klacek, který drží na záběrech z bezpečnostních kamer v autobuse. „Byl jsem smutný a naštvaný, protože jsem nemohl jet,“ prohlásil. Při stejném výslechu však přiznal,  že obvykle má při sobě nůž. „Někdy spím na ulici a pak mám nůž v tašce jen na krájení jídla,“ řekl.

Na kamerovém záběru z autobusu jasně vidíte, co Arab drží v ruce…

Bilal se stal osinou v zadku pro mnoho obyvatel Lilla Edet. Mimo jiné se mladý Arab věnoval pronásledování a obtěžování nezletilé švédské dospívající dívky, která v oblasti žije. Loni v říjnu vyhledal dívku v parku, pokusil se ji políbit a strčit jí hašiš do úst.

Od té doby pokračoval v pronásledování dívky, později ji osahával a sexuálně ji napadl. V únoru tohoto roku mu soud nařídil zákaz přiblížení k dívce, což ignoroval. Během jara a léta pokračoval v jejím pronásledování.

Kromě útoku na řidiče autobusu a obtěžování švédské dospívající dívky, byl Bilal během jara při několika příležitostech přistižen při krádeži zboží z obchodů.

Bilal byl už dříve usvědčen z trestného činu. V březnu tohoto roku byl usvědčen z řízení bez řidičského průkazu, řízení pod vlivem alkoholu, drobných drogových deliktů a porušení zákona o nožích. Trestem byla pouze pokuta.

Teď je znovu stíhán za zločin. Tentokrát za přitěžující nezákonné hrozby, porušení zákona o nožích, loupež, drobné krádeže, stejně jako několik případů drobných drogových trestných činů, sexuální obtěžování a porušení zákazů kontaktu.

Švédsko vítalo a stále vítá, podobné existence pak není schopno deportovat. Je jen otázkou času, než to v zatím většinové společnosti „bouchne“. A myslím, že k něčemu podobnému dojde, úplně mi stačí číst diskuze naštvaných Švédů, z nichž někteří dokonce přiznávají, že se tajně vyzbrojují.

Vzpomenou si konečně Švédové na své vikingské kořeny nebo se nechají muslimskými hordami převálcovat??

5/5 - (1 vote)
(Visited 973 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *