Slovanka: Švédsko bez covidových opatření je na tom lépe, než země, které zavádí drakonické restrikce (video)

Napsal
Sdílet článek

Většinou píšu o Švédsku spíš v negativním smyslu slova, neboť velmi často rozebírám problémy této země, k nimž dochází v důsledku nezvládnuté politiky multikulturalismu. Nicméně tentokrát se budu věnovat úplně jinému tématu, kterým je vliv restrikcí na úmrtnost. Podle všeho jdou totiž drakonické restrikce a nesmyslné příkazy ruku v ruce s vyšší úmrtností. Pokud totiž srovnáme naši zemi právě se Švédskem, které je zcela srovnatelné co do počtu obyvatel, pak zjistíme, že cesta, kterou jde naše mizerná vláda, je cestou do pekel. To ovšem poznají zejména příští generace, které budou jednou na kroky současné vlády a její astronomické zadlužování doplácet. Ale buďme spravedliví, podobně jednají i některé jiné vlády. A i ony dokazují, že represe nejsou “to pravé ořechové”….

Švédsko se jako snad jediná země EU rozhodlo jít cestou promoření. Tedy v loňském roce nezavádělo vůbec žádná opatření, vyjma domovů důchodců a zdravotnických zařízení. Nedělám si vůbec žádné iluze, můj osobní názor je, že za zcela volným režimem promoření se skrývá právě politika, která směřuje údajně k nastolení první multikulturní společnosti v Evropě. Švédské vládě muselo být od samého začátku jasné, že právě muslimská ghetta by byla těmi místy, kde by se žádná nařízení nerespektovala. Plošné restrikce by totiž právě tyto komunity dozajista nedodržovaly, čímž by na sebe poukázaly. A to nemohla švédská vláda dopustit.

Ostatně, tento předpoklad už nyní potvrzuje i Německo, v jehož nemocnicích zabírají místa na JIP z více než 50% muslimové a na ventilátorech jsou zastoupeni dokonce v 90%! Nejinak je tomu Švédsko, také zde pochází nezvykle vysoké procento nemocných i “mrtvých s covidem” z muslimských ghett. Švédská vláda tedy velmi pravděpodobně rozhodla o promoření právě proto, že nechtěla upozorňovat na tuto komunitu tak, jako je tomu nyní v případě Německa.

Švédsko nakonec potvrzuje, že v případě, že vláda, která nechá vše na zodpovědnosti každého jedince a nezavádí restrikce, ani lidem nenadává a občany nerozeštvává, si vede mnohem lépe, než vlády, které zavádí restrikce často na základě zcela nesmyslných čísel, většinou jen založených na zvýšené frekvenci testování zcela bezpříznakových lidí, navíc s využitím pofiderních, nepřesných testů.

Následující video švédské státní televize poskytuje užitečný  obrázek úmrtnosti ve Švédsku před covidem a během něj. Stejně jako v některých jiných zemích zaznamenalo Švédsko loni na jaře prudký nárůst počtu úmrtí a později – v témže roce – další, už o něco menší. Celkový počet úmrtí během roku 2020 však nebyl příliš anomální, byl dokonce mnohem nižší než v minulých pandemiích, v nichž nebyla uložena žádná omezující opatření.

Video je ve švédštině s anglickými titulky. Není třeba příliš rozumět, stačí sledovat graf. K videu jen dodávám, že podle grafu byla úmrtnost v roce 2020 sice vyšší, než v letech předchozích, nicméně vyrovnala se například úmrtnosti v roce 2012 a byla nižší, než v některých letech minulých za chřipkových epidemií. Příklad Švédska, které nikdy nezavřelo školy, obchody ani restaurace, pouze zavedlo lokálně menší opatření (roušky v MHD apod.) nám názorně ukazuje, že psychicky deptané národy pod restrikcemi vykazují mnohem vyšší úmrtnost, než národy bez restrikcí. Ke Švédsku lze totiž přiřadit i další země s volným režimem, jako země africké či třeba Bělorusko…

Pozn.: Video bylo v době vložení funkční, v mezičase bylo zablokováno. Funkční jej najdete zde.

Pro ty, kdo nehovoří anglicky (případně švédsky) alespoň stručně vysvětlím, oč ve videu jde. Demograf Örjan Hemström vysvětluje, že v roce 2020 zemřelo ve Švédsku zhruba o 7 tisíc víc lidí, než v letech předchozích. Velký vzestup úmrtnosti zaznamenalo Švédsko mezi březnem a červnem, potom nastal velký pokles. Další nárůst pak přišel v listopadu.

Na grafu je poté vidět úmrtnost v posledním století. Největší byla v roce 1918 za španělské chřipky, později se vymykala za války nebo v letech, kdy přišla nějaká větší chřipková epidemie. Velké pandemie byly v době hongkongské nebo asijské chřipky (50., resp. 60. léta), tehdy byla úmrtnost vyšší, než v případě covidu.

Závěr je tedy takový, že křivka úmrtnosti se nijak nevymyká průměrné úmrtnosti za posledních 10 let, nárůst je podobný tomu, který se objeví vždy při jakékoli běžné chřipkové epidemii. Úmrtnost v roce 2020 je tedy ve Švédsku srovnatelná s úmrtností v roce 2012 a je dokonce nižší, než v případech jiných epidemií v předchozích desetiletích.

Takže zkuste otevřít oči a podívat se na země, které nedělaly lockdowny a v ochraně se zaměřily výhradně na ohrožené skupiny obyvatel. Na zdravotnická zařízení, domovy důchodců a různá sociální zařízení. Země, kde nechali většinovou populaci žít jen za drobných omezení, jsou na tom nesrovnatelně lépe, než země s velmi drakonickými restrikcemi. To už vám ovšem za paniku placená média a už vůbec ne politici, kteří na nouzových stavech pohádkově vydělávají, neprozradí.

Nakonec, budoucnost ještě ukáže. Ty země, které si zcela záměrně zlikvidovaly ekonomiku, teprve poznají, jak vypadá úmrtnost mladých v důsledku masivní nezaměstnanosti,  krachujících podniků, neschopnosti splácet hypotéky a bezdomovectví. V souvislosti s tím lze totiž počítat i s rekordním počtem sebevražd. Ale toto svědci covidovi – většinou na eráru závislí jedinci – nikdy nepochopí. Nebo možná pochopí v momentě, kdy stát zjistí, že nemá prostředky na to, aby je nadále živil. Ty, kdo lidi závislé na státu živí, totiž tyto vlády, prosazující drakonické restrikce, do značné míry likvidují.

A na závěr ještě aktuální údaje o nákaze k 5.3.2021 (počet obyvatel má ČR a Švédsko téměř totožný, tedy přes 10 mil.):

Švédsko: celkový počet případů: 680 130   celkový počet úmrtí: 12 977

ČR: celkový počet případů: 1 284 288  celkový počet úmrtí: 21 128

 

(Visited 214 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Naprostá pravda, zákazy nikoho nezachrání, jen tu vlnu oddálí. Řešení je chránit ohrožené skupiny. Není podstatný rozdíl mezi zeměmi s přísnými a mírnými zákazy.

    Co se týče států EU, tak kromě Švédsko není ekonomika od léta likvidována také v Rumunsku. Teď tam sice zrušili školy, ale služby jsou otevřené kromě větších akcí. Hospody, obchody, restaurace, sportoviště, kadeřnictví…vše otevřené.

    https://pravyprostor.cz/musime-chranit-ohrozene-navrhuji-jak-zakazy-povedou-k-milionum-nezamestnanych-a-kolapsu-duchodoveho-a-zdravotniho-systemu-blatny-a-nemci-lzou-jak-kdyz-tiskne/

    https://pravyprostor.cz/pravda-o-covidu-opatreni-posilaji-rodiny-na-ubytovny-a-nebrani-umrtim-na-covid/

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *