Švédsko má totálně přeplněné věznice, chce proto vybudovat další v zahraničí

Napsal
Sdílet článek

A samozřejmě si všichni sami lehce domyslíte, kdo je asi osazenstvem těchto věznic. Většinou ti, které Švédsko přivítalo po roce 2015, ale mnozí z vězňů se již ve Švédsku narodili v některé z mnoha tamních muslimských no-go zón. Věznice v zahraničí by měly být určeny právě pro vězně – cizince, jichž je už tolik, že kapacitně věznice na území Švédska nestačí. A už dokonce ani nestačí fakt, že za mnohé trestné činy jsou záměrně ukládány velmi mírné tresty, za násilnění bývá již často podmínka a mnozí pachatelé násilné trestné činnosti jsou seznáváni psychicky nemocnými a umisťováni na psychiatrická zařízení, která jsou tak také přeplněna.

Křesťanští demokraté nyní chtějí vybudovat věznice v zahraničí za peníze na pomoc, na které mají být posláni cizí občané odsouzení ve Švédsku. Podle strany jsou švédské věznice plné, převážně kvůli stávající invazi.

Právě křesťanští demokraté nyní chtějí stavět věznice v zahraničí. Ty by měly fungovat pro cizí státní příslušníky, kteří jsou odsouzeni ve Švédsku. Samozřejmě mají na mysli ty, kterým zatím nestihli přidělit švédské občanství. Ti cizinci, kteří již švédské občanství dostali nebo členové kriminálních gangů z muslimských no-go zón, by měli být nadále umisťováni do věznic ve Švédsku. Švédská vězení jsou však nyní plná kvůli invazi z posledních let.

“Švédské věznice jsou dnes v podstatě přeplněné. Jedním z důvodů je, že téměř 30 procent vězňů jsou cizí státní příslušníci, kteří by si měli svoje tresty odsedět ve svých domovských zemích,” prohlásila šéfka křesťansko-demokratické strany Ebba Busch.

Celkem chtějí za věznice v zahraničí utratit 1,8 miliardy SEK postupně, po dobu čtyř let. Tyto peníze mají být použity na renovaci a výstavbu nových věznic v jiných zemích. Věznice by údajně měly být vybudovány v zemích, které nerespektují takzvaná “lidská práva”, s cílem vytvořit tam více “humanitárních” věznic. Švédové hovoří především o možnosti postavit švédské humanitární věznice v Afghánistánu a Somálsku.

Zpočátku chce KD poslat do zahraničí asi 500 vězňů, nejlépe těch, kteří byli odsouzeni k deportaci. A vězeň by neměl mít možnost říci ne, byl by také poslán do soudem vybrané země bez ohledu na to, odkud ve skutečnosti pochází.

Takže především je mi docela jasné, proč uvažují o věznicích právě v Afghánistánu a Somálsku. Právě z těchto zemí totiž pochází drtivá většina krimigrantů, kteří páchají násilnou trestnou činnost a to zpravidla opakovaně. Na druhou stranu třeba Somálsko odmítá přijímat krajany určené k deportaci, pokud oni sami s tímto nesouhlasí, tedy jakékoli deportace do Somálska jsou bezvýsledné.

Pokud pak kriminální vetřelce umístí nakrásně v jejich zemích, pak je jasné, že nejspíš v těchto zemích po vykonání trestu také zůstanou, o což ovšem jejich domovské země příliš nestojí. Jen mi není příliš jasné, proč by měli mít kriminálníci v těchto zemích pohodlnější a lepší život, než běžné obyvatelstvo. Luxusní věznice ve stylu těch švédských totiž skutečně nejsou pro většinu z nich žádným trestem. Vlastně i proto Somálce či Afghánce hrozba trestu ve švédské věznici nijak nezastraší. 

(Visited 231 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *