Švédsko: Odvolací soud šel na ruku afghánskému pedofilovi, který mimo jiné znásilnil jedenáctiletou holčičku, odmítl ho deportovat

Napsal
Sdílet článek

Pamatujete si na případ, o kterém jsem zde psala zhruba před půlrokem? Jednalo se o případ znásilněné jedenáctileté švédské holčičky. Tu v prostorách veřejného bazénu znásilnil přivandrovalý Afghánec. Otřesný případ nebyl v uvedeném bazénu rozhodně první, muslimové využívali možnosti zatáhnout vybranou oběť do jeskyně, která byla součástí akvaparku. Detailněji jsem už o případu i prvoinstančním rozsudku psala zde, dnes se mi podařilo narazit na další neuvěřitelné rozhodnutí odvolacího soudu právě k tomuto otřesnému případu.

Odvolací soud potvrdil rozhodnutí okresního soudu proti staršímu Afghánci, který mimo jiné znásilnil jedenáctiletou dívku v bazénu. Žádost státního zástupce, který se proti rozsudku odvolal a požádal o vyhoštění, nebyla vyslyšena, protože “může být vyhoštěn pouze tehdy, existují-li výjimečné důvody”.

 51letý Ahmad Motmain byl obviněn nejen ze znásilnění jedenáctileté holčičky, ale také ze zneužívání dalších. dokonce i velmi malých dětí. Motmain emigroval z Afghánistánu v roce 2003, tedy před 17 lety, ale ještě se nenaučil dobře švédsky.

Během svého pobytu ve Švédsku pracoval jako předseda afghánského sdružení, mimo jiné aby zastavil deportace vetřelců, kteří nemají žádný důvod k azylu. Sdružení na svých internetových stránkách uvádí, že je financováno z vládních dotací. Detailněji jsem se o této neziskovce zmínila už v předchozím článku, pojednávajícím o této kauze.

Motmain byl 11. prosince odsouzen u okresního soudu v Göteborgu ke dvěma letům a pěti měsícům vězení za znásilnění dětí, sexuální zneužívání dětí a dva případy sexuálního obtěžování. Policejní vyšetřování ukázalo, že Motmain spáchal zločiny v průběhu několika let a proti několika dětem ve věku od pěti do jedenácti let.

V jednom z případů, ke kterým došlo v bazénu Angered v roce 2016, Motmain navázal kontakt s 11letou dívkou, která tam byla s přáteli. Afghánský vetřelec nabídl, že dívce pomůže naučit se plavat tím, že bude cvičit dál od ostatních v bazénu.

Dívka byla instruována, aby se držela okraje bazénu a cvičila s nohou, zatímco ji muž popadl za prsa rukama a pronikl prsty do vagíny. Kromě toho se muž zeptal mladé dívky, zda “zná sex”. Konání zanechal až když se k nim přiblížili přátelé dívky.

Po rozsudku okresního soudu se státní zástupce i Motmain proti rozsudku odvolali k odvolacímu soudu pro západní Švédsko. Státní zástupce požádal odvolací soud, aby mu zvýšil trest a také Motmaina vyhostil ze země se zákazem návratu do Švédska na 15 let.

Místo toho odvolací soud rozhodl o osvobození Motmaina za dva případy sexuálního obtěžování, které byly zahrnuty do prvoinstančního rozsudku. Zároveň byla doba trvání trestu stanovena na již původně určené dva roky a pět měsíců. Kromě toho odvolací soud zamítl žádost státního zástupce o vyhoštění.

Odvolací soud odkazuje na kapitolu 8 zákona o cizincích, která stanoví, že osoba, která žila ve Švédsku po dobu nejméně čtyř let s povolením k trvalému pobytu, může být vyhoštěna pouze tehdy, existují-li výjimečné důvody. Takové podle Soudního dvora v projednávané věci neexistují.

Takže pedofilie není dostatečně silný motiv k vyhoštění? Zcela jasný pedofil, který si svoji úchylku vybíjel na dětech mezi 5 – 11 lety toho samozřejmě nenechá. Jak je nejen ve Švédsku zvykem, bude propuštěn už v polovině trestu a tak dostane zelenou k dalšímu znásilňování.

Nebo se snad čeká, až jednou nějaké dítě znásilní a zavraždí? To pak bude dostatečně silný motiv k jeho vyhoštění nebo v té době už bude ve Švédsku platit šaría, na základě níž pak soud rozhodne, že znásilněná holčička se má stát jeho manželkou tak, jako je to běžné v islámských zemích?

(Visited 723 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *