Švédsko: Pedofilního sexuálního útočníka ze Somálska čeká směšný trest a žádné vyhoštění

Napsal
Sdílet článek

Asi dnes už nikoho neudiví, když nějaký muslimský vetřelec dostane mírný trest v jakékoli ze zemí EU. Až se zdá, že se snad jedná o nějaké zadání. Nikoho nezajímá, že invazista mnohdy zničí lidské životy, často i dětské. Jako tento homosexuální pedofil, Somálec, který napadl dva chlapce a pokusil se je znásilnit, v jednom případě jen náhodou znásilnění nedokonal. Oba chlapci i po roce trpí traumaty.

Dva malí chlapci byli vystaveni sexuálnímu zneužívání, přičemž v obou případech byly oběti ohroženy nožem. Trestem pro pachatele, který byl již dříve odsouzen pro širokou škálu trestných činů, byl ústav péče o mládež. Proti rozsudku se odvolal státní zástupce, který se domnívá, že by měla být zpřísněna jak trestní kvalifikace, tak sankce. Vyhoštění ze země však nepožaduje.

Právě v Upplands Väsby severně od Stockholmu, spáchal Adan Mohamded Hassan, vetřelec ze Somálska, dva případy sexuálních trestných činů proti dvěma chlapcům ve věku 11 a 12 let. Chlapci trpěli po hororových zážitcích duševními problémy.

27. listopadu 2019 se na ulici v Upplands Väsby procházel dvanáctiletý chlapec, když k němu přišel neznámý muž tmavé pleti – později identifikovaný jako Adan – a chytil ho pod krkem a držel ho. Zároveň vsunul druhou ruku pod chlapcovo spodní prádlo a dotkl se jeho přirození. Adan řekl “jen ho chci vidět” a pohrozil mu nožem, když ho chlapec požádal, aby přestal. Chlapec při výslechu říkal, že byl vyděšený.

Chlapec se zřejmě zachránil tím, že pedofilnímu násilníkovi nabídl peněženku s 200 švédskými korunami. Ten mu vzal peníze a utekl. Chlapec byl v šoku, utekl z místa činu a pak zavolal svému otci.

Chlapec byl po incidentu tak vyděšený, že nemohl spát a neodvážil se jít ven nejen sám, ale dokonce ani se svými přáteli. Do školy a ze školy ho musí od té doby vozit.

Když okresní prokurátorka Jenny Östlingová podala žalobu k okresnímu soudu v Attundě, označila Adanův čin proti dvanáctiletému chlapci za znásilnění dítěte. Nejsilnějším důkazem obžaloby bylo, že Adanova DNA byla nalezena na chlapcově spodním prádle a na zadku.

18. prosince 2019 byl jedenáctiletý chlapec v Upplands Väsby na procházce, když spatřil muže tmavé pleti, jak jde za ním na cestě domů. Adan ho náhle dohonil a zeptal se, kde se nachází vlakové nádraží. Chlapec Adana nasměroval a pak pokračoval v cestě domů.

Adan však pokračoval v jeho pronásledování a požádal o podrobnější pokyny. Chlapec cítil, že ho Adan chytil za rameno. Dostal strach a začal plakat a křičet. Chlapec prosil Adana, aby ho pustil a nechal ho jít domů. Pak Adan odpověděl: “Drž hubu, mám nůž”.

Chlapec byl v šoku, vyděšený a viděl, že se ho Adan snaží obejmout. Několikrát se Adan pokusil dotknout chlapcova zadku, ale chlapec se bránil a ustupoval a snažil se Adana odrazit. Pak mu Adan pohrozil nožem. Chlapec několikrát prosil Adana, aby ho nechal jít. Místo toho, aby nechal chlapce jít, se Adan zeptal, kde chlapec žije. Ukázal opačným směrem než je jeho bydliště, a to s myšlenkou, že Adan ho chce zřejmě odvést dále od domova.

Trik zabral. Adan vedl chlapce opačným směrem, než na jaký ukázal, tedy směrem k jeho bydlišti. Pak začal Adan chlapci třít přirození, což způsobilo, že se chlapec začal třást, křičet a plakat.

Nakonec se mu podařilo Adana odstrčit, osvobodit se a utéct domů. Když byl chlapec doma, křičel a plakal a řekl rodičům, že se ho neznámý muž pokusil znásilnit. Popis, který chlapec uvedl, byl, že pachatel měl tmavou pleť, krátké vlasy, hnědé oči, bílo-černou bundu, bílo-šedé boty a šedo-černé kalhoty. Chlapcovi rodiče šli prohledat oblast, ale zpočátku pachatele nenašli.

Spolu s chlapcem pak vyjeli autem rozšířit oblast pátrání. Když auto, které řídila matka, po chvíli projíždělo kolem Adana, chlapec ji na něho upozornil a zároveň znovu začal plakat a třást se. Matka otočila auto a viděla, že chlapcův otec, který cestoval ve vlastním autě, už tam byl a muže držel. Mezitím přivolal policii.

Po útoku se chlapec cítil velmi špatně a už se neodvažuje jít ven sám.

Somálec má na svůj věk docela slušnou kriminální minulost:

1. dubna 2019 byl Adan okresním soudem v Umeå odsouzen za krádež, pokus o krádež a drobné krádeže. Trestem byla péče o mladistvé (to je obdoba pasťáku s tím, že tam mají běžně povolené vycházky a dokonce i několikadenní dovolenou) a nižší částka na náhradu škody.

20. prosince téhož roku byl Adan znovu odsouzen okresním soudem v Umeå, tentokrát za napadení, dva případy nezákonných hrozeb, obtěžování, velké krádeže, pokus o velkou krádež, dva případy přechovávání kradeného zboží a drobné drogové trestné činy. Trestem byla opět péče o mládež a úhrada škody v celkové výši 32.848 SEK. Pokutu mají zaplatit jeho rodiče.

V roce 2015 přišel Adanův starší bratr do Švédska jako “dítě bez doprovodu”. Poté, co bratr obdržel povolení k trvalému pobytu, Adan a zbytek rodiny přijeli do Švédska v rámci slučování rodin.

Po rozsáhlé trestné činnosti byl Somálci opakovaně udělen trest  “péče o mládež”. Tyto ústavy mají údajně za cíl u mladistvých snížil riziko recidivy zločinu. Režim tam je ovšem natolik volný, že mu to nezabránilo v páchání sexuálních trestných činů proti dětem, za které byl nyní odsouzen.

Okresní soud se domníval, že důkazy nejsou dostatečné k prokázání toho, že Adan pronikl do chlapcova konečníku, tedy dle soudu by nešlo o znásilnění. Soud vychází z předpokladu, že Adan se pouze “dotkl hned vedle” konečníku, což je důvod, proč byla trestní klasifikace zmírněna.

3. září 2020 oznámil okresní soud v Attundě rozsudek. Adan Mohamed Hassan (17 let), občan Somálska, byl usvědčen z pokusu o znásilnění dětí, sexuálního obtěžování a nezákonných hrozeb.

Stejně jako v minulosti i nyní mu byl uložen “trest” péče o mladistvé. Chlapcům by měl uhradit 17 500 SEK.

Adan i státní zástupce se odvolali proti rozsudku okresního soudu k odvolacímu soudu ve Svee. Adan žádá o zproštěn obvinění z pokusu o znásilnění dítěte a chce se vyhnout i placení škody. Státní zástupce si naopak přeje zostření jak trestní kvalifikace, tak trestu. Žaloba však neobsahuje žádost o vyhoštění, což je vzhledem k tomu, že Somálsko své občany bez jejich souhlasu nepřijímá, docela logické. Jak jsem už několikrát upozornila, tak Somálci patří z tohoto důvodu k nedeportovatelným.

Odvolací soud by měl proběhnout 29.10.

V tomto článku je zmíněna ještě jedna zajímavá skutečnost. Adan se dostal do Švédska s celou svojí rodinou poté, co Švédsko přijalo jeho bratra coby “nezletilce bez doprovodu”. Tedy tito “vousatí sirotci”, které k nám chce s takovou vervou přijímat například Šojdrová, jsou skutečným “Trójským koněm”.  Ke každému “sirotkovi” se časem přistěhují rodiče i sourozenci a časem i zbývající početné příbuzenstvo…

(Visited 749 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. akorát podle té fotky nepoznám,jestli je to jaderný fyzik bebo atomový inženýr????
    Nebo snad osobní nabíječ mutti Merkel nebo naší vaší české Věrky Jourové??? no

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *