Švédsko: Somálka je zděšena, že je v městské radě převaha bílých mužů, v radě by prý mělo být víc černošek

Napsal
Sdílet článek

To je šílený problém, že? Když je ve skandinávské zemi v městské radě příliš málo černochů. Jen by mne zajímalo, zda by tato Somálka úplně stejně kádrovala i somálskou politiku – ať už na komunální nebo parlamentní úrovni. Předpokládám, že v Somálsku budou mít zastoupení 100% černoši a zřejmě tam nenajdeme ani příliš žen, neboť Somálsko je jednou ze zemí, kde se začíná poměrně striktně dodržovat právo šaría.

Ostatně, možná si vzpomínáte na podobný problém, který měly dvě černošky – europoslankyně za Švédsko a Německo. Také jim se zdálo skandální, že 97% europoslanců jsou běloši. Na jejich popud se tak – se souhlasem většiny EP – zavedly i kvóty na černochy. Takže vzpomeňte si na tuto předpověď v roce 2024, až budou eurovolby a za ČR se do EP dostane Dominik Feri. O tom, že bude kandidovat, nepochybuji ani v nejmenším stejně, jako o tom, že se do EP dostane a tím se budeme spolupodílet na splnění oněch kvót. Ale nyní zpět do Švédska.

Nasteho Osman Lander  zuří kvůli skutečnosti, že je nyní příliš mnoho bílých lidí v městské radě v Umeå, v níž je nově zvolenou členkou.  Ona sama to považuje za hrozbu v boji proti rasismu. Tato nová členka rady prohlásila:

„31. srpna jsem poprvé od začátku pandemie působila v městské radě. Vešla jsem do místnosti, která která byla nyní zcela bílá.“

Dále tvrdila, že podle dohody mezi vedoucími jednotlivých v radě zastoupených stran byl počet členů omezen na 35, aby se zabránilo šíření infekce. V důsledku toho tam prý bylo ještě méně zástupců zámořských kolonií. Somálce také vadí převaha bílých mužů, kteří byli v hierarchii rady nejvýš, což by se mělo dle jejího názoru změnit.

„Neexistují slova, která by mohla popsat pocit, který naplnil mé srdce, ale byl to především smutek,“ pokračovala Somálka a slíbila, že se bude bránit, protože „rasismus zabírá více a více prostoru v našich demokratických prostorech.“.

Nasteho Osman Lander poukazuje na to, že Levicová strana bojuje proti rasismu, včetně toho, že je v jejich řadách ve švédském Parlamentu 32 procent neevropských cizinců, ve srovnání s celkovými „pouhými“ 11,5 procenty „nebílých“ poslanců švédského zákonodárného sboru.

Mimochodem, Švédsko nikdy nemělo žádnou zámořskou kolonii a původní Švéd je prostě bílý. Pak je zcela normální, když je převážně bílý i Parlament nebo třeba městská rada. A v kontextu uvedeného může být i 100% bílý a není to nic rasistického.

Aktivistické Somálce bych ještě doporučila nahlédnout na obrázky somálského Parlamentu. Kolik tam najde bělochů? A kolik žen tam asi mají? Zkuste se sami podívat:

Somaliland Parliament opposed the State of emergency on Sanaag Region -  Horn Diplomat

A zde ještě předsednictvo somálského parlamentu, kde můžete dokonce vidět i jednu ženu v hidžábu:

Somali parliament elects speaker

V somálském Parlamentu jsou výhradně černoši a to je v pořádku. Stejně, jako jsou v pořádku běloši v tom švédském…

5/5 - (1 vote)
(Visited 858 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *