Švédsko: V místech, kde mělo včera dojít k pálení koránu, plánovali útočit členové Antify, vyzbrojení železnými tyčemi, obušky a baseballovými pálkami

Napsal
Sdílet článek

Už dříve jsem vás informovala o předem nahlášeném úmyslu členů dánské protiislámské strany Stram Kurs, uspořádat hned na několika místech ve Stockholmu pálení Koránu. Nicméně organizátoři pálení nenávistné knihy ve skutečnosti neměli vůbec v úmyslu ve stanovený den a čas na předem avizovaná místa dorazit, jak nakonec prozradil i šéf strany Paludan. Co je ovšem zajímavé je fakt, že se je na avizovaných místech chystala “přivítat” řada ozbrojených odpůrců, ovšem nejednalo se o muslimy

Muslimové by pravděpodobně dorazili až v momentě, kdy by se akce teprve rozjela nebo by – jako v případě Malmö – vyrazili do ulic až po samotném pálení Koránu, neboť nikdo nestanovil nějaký přesný čas konání protiislámské akce. Nicméně přesto na protiislámské politiky hodlaly na všech místech zaútočit skupinky jejich odpůrců, členů militantní Antify. V očekávání bitky byli “Antifáci” ozbrojeni baseballovými pálkami, železnými tyčemi a obušky. 

Sedm lidí, sdružujících se v ultralevicové organizaci,  která patří k odnoži militantní a násilné organizace Antifa, bylo zatčeno v sobotu v Solně, severně od Stockholmu. Jsou podezřelí z toho, že byli na cestě do Rinkeby, aby hrubě napadli zástupce dánské strany Stram Kurs, kteří slíbili, že během dne spálí Korán v této oblasti.

Policie výrazně posílila svou přítomnost poté, co Rasmus Paludan a jeho straničtí kolegové slíbili další pálení koránu, proloženého plátky slaniny, mimo jiné  ve Stockholmu. Oficiálně policie hledá dánské aktivisty, kteří pálili korán, ale velké obavy se týkaly také násilných reakcí muslimů v oblasti a útoků krajně levicových skupin.

“Policie zkontrolovala dvě auta v Solně a v souvislosti s tím zatkla sedm lidí, kteří byli v autech., připraveni případně zaútočit,” napsala policie na svých webových stránkách.

Zadržení byli vyzbrojeni obušky, železnými trubkami, pepřovým sprejem a baseballovou pálkou. Výslechy se zadrženými členy Antify se konaly v sobotu odpoledne. Prokurátoři nyní rozhodnou, zda by extremisté měli být zatčeni nebo propuštěni.

Možná si říkáte, proč se nakonec akce nekonala? Právě na to odpověděl v rozhovoru Rasmus Paludan, hlavní organizátor akcí. Část rozhovoru, z níž také lépe pochopíte, proč Paludan, který je po matce Švéd, pálení Koránu organizuje,  či kdy s tím hodlá přestat, vám přináším níže:

Jaký je cíl pro vás, jako dánskou stranu, provádět akce ve Švédsku, kde chcete “zesměšňovat a degradovat islám”, jak jste sám řekl?

“Cílem je zastavit islamizaci Švédska. Zastavit islamizaci tak, aby dosáhla stejné úrovně, jako tomu bylo zhruba v roce 1960 (pozn.: zde jen poznamenávám, že v roce 1960 měli ve Švédsku méně muslimů, než kolik jich máme v ČR nyní). Tedy asi milion lidí by mělo jít domů do muslimských zemí, kam patří, nebo konvertovat na něco jiného než islám. Samozřejmě, že to je cíl. Mnoho lidí se mne ptá: “Kdy přestaneš pálit Korán ve Švédsku?” Mohu zde slíbit, že přestaneme pálit Korán, až islám ve Švédsku přestane existovat.”

Policie vložila značné prostředky do snahy zabránit tento víkend pálení koránu v Rinkeby a přešla do pohotovosti poté, co vaši straničtí soukmenovci pálili korán v průběhu tohoto týdne. Bude dnes (pozn.: v sobotu) v Rinkeby nějaká akce?

“Myslím, že ne. Jsem docela rád, že jsme měli akci v Rinkeby minulý čtvrtek. Řekli jsme, že spálíme Korán v Rinkeby a udělali jsme to. To neznamená, že v budoucnu už v Rinkeby nespálíme Korán. Existuje tolik míst, která jsou extrémně islamizována, že si myslíme, že by byla škoda, kdybychom se zaměřili jen na Rinkeby. To jen ukazuje, že švédská policie a SAPO nevědí vůbec nic, protože si mysleli, že jedu do Stockholmu. Myslíme si, že to byl docela úspěch, spálit čtyři Korány v jednom týdnu.”

Co si myslíte o úsilí policie, zabránit vašim akcím?

“Policejní operace byla založena na námi udaných datech. Takže zavolali tisíc policistů do Stockholmu. Jak hloupé! Jsou tak hloupí, jsou tak blbí, že si myslí, že i když mám zákaz vstupu, že stejně cestuji do Stockholmu? Ale přemýšleli o tom celý týden. Policie ve Švédsku zcela mylně očekávala, že se ve Stockholmu něco stane. Nebudeme tam vůbec a proč bychom také měli, když to oni očekávají? To ukazuje na jejich úroveň, na to, že mají ve Švédsku velmi nízkou úroveň policie. Jsou opravdu moc špatní.”

Podvedl Stram Kurs švédskou policii?

“Zdánlivě to vypadá tak, že jsme měli plán, jak je oklamat. Ale ve skutečnosti to nebyl náš plán. Dokonce jsem uvažoval o tom, že přijedu do Stockholmu. Ale nevěděl jsem s jistotou, jaká bude jejich reakce. Kdyby řekli: “Můžete demonstrovat na všech pěti místech a už nemáte zákaz vstupu”, pak je možné, že bych do Stockholmu přijel. Takže si nemyslím, že můžete říct, že jsem je oklamal, protože jsem měl v plánu přijet do Stockholmu, ale předpokladem bylo, že dostaneme povolení k demonstraci. Dalo by se také říci, že policie oklamala sama sebe, protože oni byli tak hloupí, že se nás na to ani nezeptali.”

Akce, které se nyní uskutečnily a mohou se konat v budoucnu, mají za důsledek zákaz protiislámských demonstrací po celém Švédsku. Také vás upozorňují na zákaz vstupu?

“Nemysleli jsme si, že to bude na dlouho. Vlastně jsme si představovali, že ta první demonstrace v Malmö bude stačit k vyjádření našich názorů ve Švédsku. Ale protože nyní víme, že islám ve Švédsku má dokonce moc i nad švédskou policií, pak je jasné, že celé Švédsko ovládá islám. Myslím, že korány budou ve Švédsku páleny po mnoho dalších let.”

Jak náročné bylo pro vás a členy strany vyhnout se policii a SAPO?

“Nebylo to vůbec náročné. Neposlal jsem lidi speciálně vycvičené v tajných operacích. Jsou to obyčejní lidé. Jeli jsme autem přímo z Kodaně do Rinkeby a zapálili Korán. Pak jsme jeli zpátky. Je to tak snadné. Jsou tak k ničemu, že ani neumí najít modrou Škodovku s dánským registračním číslem. Policie nenašla ani to zlaté Volvo, které jsme včera použili při akci. Jsou k ničemu.”

Někteří lidé tvrdí, že kroky strany Stram Kurs ve Švédsku byly neutralizovány, protože činy z tohoto týdne nevedly k žádným násilným nepokojům. Jsou akce marné, nebo máte jiný cíl než vzbouřené reakce muslimů?

“Myslíme si, že je opravdu důležité ukázat, že islám do Švédska nepatří, což chceme ukázat právě pálením Koránu. Pravděpodobně navštívíme všechny takzvané zranitelné a rizikové oblasti ve Švédsku a spálíme tam Korán. Pokud je to tak, že islám a lidé, kteří mají rádi islám, to akceptují, pak je to dobře, protože máme švédskou ústavu, která vám zaručuje svobodu projevu. Jsem jen rád, že se zdá, že již byl akceptován fakt, že tato hrozná kniha falešného proroka Mohameda může být ve Švédsku pálena stále častěji.”

Tolik alespoň výňatek z jinak poměrně velmi obsáhlého rozhovoru s dánským protiislámským politikem Paludanem, který – spolu s ostatními členy strany Stram Kurs – za pálením Koránu ve Švédsku stojí.

Na závěr jen podotýkám, že jsem nahlédla na diskuze Švédů, kteří pálení Koránu komentovali. Tam jsem narazila výhradně na souhlasné komentáře, přičemž nemálo Švédů se ptá na to, jak je možné, že se jejich země islamizovala, když jim ani jedna politická strana islamizaci jejich země neslibovala. Na to jen mohu říct, že nic podobného neslibovaly a neslibují ani jiné běžné strany napříč Evropou, muslimové jsou všude jen jakýmsi “bonusem” k jejich většinou velmi štědrému sociálnímu programu….

(Visited 216 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *