Švédsko: Za obzvlášť brutální vraždu byl africký vetřelec odsouzen na doživotí

Napsal
Sdílet článek

Ano, čtete dobře. Konečně se objevil rozsudek, který je adekvátní činu, což je něco, co není ve Švédsku příliš často vidět. Nevím, zda se jedná o „objednávku“ současné vlády, které hrozí vyslovení nedůvěry, proto se snaží v poslední době za každou cenu získat dávno ztracenou přízeň naštvaných voličů, či snad šlo pouze o to, že v tomto případě stála za rozsudkem přílišná medializace či snad jen normálně myslící soudce…

O případu vraždy Tommiho Lindha jsem zde psala několikrát. Mimo vraždy švédského mladíka se Súdánec dopustil také velmi brutálního znásilnění kamarádky zavražděného chlapce. 

Dnes v 11 hodin byl vynesen verdikt nad třiadvacetiletým Abubaidem Mohamadem Awadaem, který byl obviněn mimo jiné z brutální vraždy 19letého Tommiho Lindha v Härnösandu. Vražda byla podle okresního soudu obzvláště bezohledná.

„Okresní soud konstatoval, že bylo prokázáno, že úmyslně spáchal vraždu, znásilnění s přitěžujícími okolnostmi, další znásilnění a v jiném případě těžké ublížení na zdraví. Pokud jde o obvinění z pokusu o vraždu, okresní soud dospěl k závěru, že nebylo prokázáno, že se úmyslně pokusil zabít oběť, ale že je prokázáno, že byl vinen z pokusu o násilné napadení. Vražda byla obzvláště bezohledná a vedla také k trýznivému utrpení zesnulého,“ napsal soud.

Trestem je tedy doživotí.

Pachateli je také nařízeno zaplatit náhradu škody pěti lidem, což v souhrnu činí 405.000 SEK plus úroky.

V září, při prvním soudním jednání se ukázalo, že pachatel obvinil Tommieho Lindha z toho, že je rasista, protože měl kšiltovku Švédských demokratů ve svém bytě. Mohamad pak bodl 19letého Švéda a  znásilnil jeho kamarádku, zatímco Tommie v kaluži krve umíral.

Abubaker Mohamad Awad se posmíval a dělal grimasy a vítězná gesta před policejní kamerou, zatímco byl bezprostředně  po znásilnění a vraždě zatýkán. Svého činu tedy nelitoval.

Jistě i vás verdikt udivil. Předpokládám, že ani sám pachatel trest doživotí neočekával  s vědomím, že jeho soukmenovci jsou zpravidla za podobné činy seznáni psychicky nemocnými.

5/5 - (3 votes)

(Visited 133 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *