Švédský politik je vyhozen z partaje za kritiku policistky, která klečela před BLM, zatímco islamista je ve švédském parlamentu OK

Napsal
Sdílet článek

Pamatujete si na příhodu, kdy mladá švédská policistka poklekla před davem demonstrantů BLM a omlouvala se za to, že je bílá, namísto toho, aby dle rozkazu pomohla demonstraci potlačit? Video z akce jsem zde také před časem zveřejnila. Tak za kritiku tohoto jejího počinu, s nímž nikdo normální nemůže souhlasit, byl nyní vyhozen ze strany jeden švédský politik. Asi si říkáte, že to by se nejspíš stalo i u nás, pokud by šlo třeba o pirátského či jiného eurohujerského politika. Jenže v tomto případě se jednalo o politika Švédských demokratů (SD), tedy strany, která je jinak nálepkována za extremistickou.

Mnoho lidí u nás totiž ani netuší, že to, co se považuje ve Švédsku za extrém, jím u nás ještě zdaleka není. Strana, jako je třeba naše SPD by tam vůbec nemohla kandidovat. V europarlamentní frakci ID, tedy jediné ostatními “vyloučené” ani Švédové nejsou. Švédští demokraté, považovaní ve Švédsku za absolutní extrém, jsou ve frakci konzervativců a reformistů, kde je naše ODS. To jen tak pro představu, co je již pro Švédy absolutní extrém.

Christoffer Brinkåker, politik SD, sdílel v červnu příspěvek s šílenou policistkou na Twitteru, ve kterém  vyzýval k propuštění policistky, která poklekla s demonstranty BLM ve Stockholmu. “Policie by měla uklidit bažiny”, stálo v příspěvku doslovně. Tento příspěvek navíc sám nenapsal, ale pouze sdílel. Původně ho napsal Pär Sjögren, vůdce Severského hnutí odporu, což je hnutí, které je zásadně proti muslimské invazi, prosazuje zákaz islámu v zemi a je pro zachování Švédska Švédů. A je samozřejmě na “black listu”. Dokonce i ze strany SD je hnutí nálepkováno za nacistické.

Politik SD, který výrok sdílel, byl už dřív vedením strany napomenut za to, že sdílel články ze švédské alternativy. Proti politikovi z SD se nejprve vyhradili politici od socanů, s nimiž vedení SD posléze souhlasilo a politika vyloučilo.

Tiskový mluvčí SD doslova uvedl: “Je to pobuřující a rozhodně to nepatří do Švédských demokratů. V souladu s našimi směrnicemi a z ideologického hlediska strany jsme ho vyzvali, aby stranu opustil úplně. Pokud to nebude vyslyšeno, bude záležitost formálně projednána v našem členském výboru,” uvedl.

Takže nyní již máte lepší představu o tom, co je pro Švédy extremismus. To, co je u nás třeba obyčejná, zcela mainstreamová ódéeska. Umíte si pak představit, co je pro ně normál?

Takže jen pro vaši představu, normál je pro ně třeba somálský poslanec švédské Umírněné strany, o němž se posléze zjistilo, že zároveň vedl v Somálsku islamistickou stranu, která nabádá k likvidaci bezvěrců, úzce spolupracuje s bojůvkami typu ISIS a především pak je přímo napojena na Muslimské Bratrstvo.

Toto je pro Švédy normální politik, ten v titulku extremista…

Abdirizak Waberi byl v letech 2010 až 2014 poslancem za Umírněnou stranu. Za doby svého působení ve švédském parlamentu veřejně hlásal, že muži mají právo vzít si čtyři ženy, že muž nesmí ženě podat ruku, protože je podřadná, že muž má právo bít své ženy a že muži a ženy spolu nesmějí tančit.

Dal také jasně najevo, že muslimové mají právo na halal jídlo a chtěl aby ženy chodily zahalené. Často citoval islamistického ideologa Júsufa al-Káradavího, jednoho z předních představitelů Muslimského bratrstva, který byl kvůli svému extremismu vyhoštěn z Egypta. Bez problémů může tento extremista vést také islámskou školu, kde jsou velmi striktně oddělena pohlaví. V letech 2012 až 2019 jeho škola získala 370 milionů SEK od státu a obce Göteborg.

Ve škole samozřejmě prosazuje myšlenky Muslimského bratrstva, včetně zavedení všesvětového práva šaría. Tento extremista však straně v době jeho parlamentního působení nijak nevadil.

Takže už chápete, co je dnes ve Švédsku považováno za extremismus a co ne? A už také chápete, proč i u nás se jde pouze proti “islamofobům”, ale v Al Hamajdově zprávě o extremismu není ani zmínka o muslimech i přesto, že už zde máme několik odhalených islámských radikálů??

(Visited 505 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. jó-švédi byli humanističtí a pomáhali židům-zde mají jejich vděk přesně podle Protokolů sionských mudrců-největší hnus je žid a jejich spojenec-islámista!!!
    A jestli někdo míní namítat,že Protokoly jsou zfalšované-jak je možný,že vše co se v nich píše na tyto nelidské,židovské stvůry do písmenka sedí????
    Neznám nic horšího,než je negr,arab a žid,které považuji hned po cigánech za největší zlo!!!!! bad

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *