Svět se začíná stávat nebezpečným místem k životu

Napsal
Sdílet článek

Hořící Sibiř je jistě trágedie obrovského rozměru. Svět je zatím k této události poměrně lhostejný. Zřejmě je to důsledek všech těch dezinformačních praktik, které z Ruska dělají jediného světového bubáka, aniž by připomněly bubáky další, možná ještě nebezpečnější.

Hoří také deštné pralesy. Snímky NASA ukázaly, jak velký je rozsah způsobených škod. Greta negreta, jedna věc je jistá. Prostřednictvím korporací, které planetu plundrují nezřízeným tempem, si řežeme větev pod vlastním zadkem.

Jsou síly, které ovlivnit můžeme (kácení pralesů, zamoření oceánů atd.) a síly, které neovlivníme.

K těm patří nebezpečný tektonický zlom San Adreas. Následné zemětřesení by mohlo být naprosto zničující pro velkou část USA (zde se odpoutejme od polických rozepří a ideologického pohledu na Spojené státy. I tam žijí především obyčejní lidé). Nemluvě již o vulkánu v Wellowstonu, který je neustálou skrytou hrozbou.

A tak poslední čin prezidenta Trumpa přímo nahrává k vytvoření unikátní spiklenecké teorie. Donald Trump vyslovil přání odkoupit od Dánska Grónsko. Později trochu přitvrdil a naznačil, že by to byla vhodná úhrada Dánska za vojenskou ochranu USA. Zaznělo i cosi o možné anexi. U administrativy Spojených států by to zase nebylo nic tak překvapujícího.

Můžeme si říct, že Trump zase řekl něco ze svého repertoáru truchlivých omylů. Problém je v tom, že přání odkoupit (převzít?) Grónsko nepadla jen tak, když Donald dostal NÁPAD.
Stalo se tak těsně po zasedání Rady pro vnitřní bezpečnost.

(Visited 189 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *