SVĚTOVÝ DEN ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Napsal
Sdílet článek

Nevím proč jsem zaregistrovala, že 23. května byl Den želv. .Je sice pravda, že občas by se mi ten želví krunýř hodil. Schovat se pod něj, přečkat něco, nějakou ne příliš příjemnou situaci, nebo si jen tak v klidu odfrknout. Nejsem si ale jista, zda bych stála o tu, u některých druhů želv, dlouhověkost (až 200 let). Jsem si jista – nestála.

Ne, že by se mi na světě nelíbilo, ale že se, zdá se mi, svět ubírá nějakou divnou cestou. A není to jen výkyv!

Svět! Životní prostředí!

Životní prostředí je systém složený z přírodních, umělých a sociálních složek materiálního světa , jež jsou nebo mohou být s uvažovaným objektem ve stálé interakci. Je to vše co vytváří přirozené podmínky existence organizmů, včetně člověka a je předpokladem jejich dalšího vývoje. (Wikipedie)

Je to vše kolem nás, včetně nás samých. To vše (tedy i lidstvo) – životní prostředí – má 5. 6. svůj den. Proč jen dnes? I když mám pro strach uděláno, přece jen mám obavy, že si dlouhodobě, pomaloučku, polehoučku, stále, lidstvo řeže pod sebou vlastní větev. Proč nelogicky, nesebezáchovně, lidi, kteří se pasují do pozice rozumných, civilizovaných, nemyslí na život dalších generací? Samozřejmě ne všichni. Přírodu tak drancujeme, ničíme, znečišťujeme. Tu přírodu, to životní prostředí, jehož jsme, my lidi, součástí!

Začala jsem zvířátkem, želvou, uzavřu mých dnešních pár řádek, tvorečkem malým, ale velmi důležitým. Svojí existencí a funkcí v přírodě je VČELA nezastupitelná. Však se oprávněně říká, když je někdo hodně pracovitý, že je pilný jako včelka.

P. S. Dnes máme všichni svátek.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 34 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *