“Syrský sirotek” pobodal v restauraci Burger King Švédy, nebude deportován

Napsal
Sdílet článek

Do Švédska přijel v roce 2015 bez dokladů, asi jako většina jeho soukmenovců. Tam se prezentoval coby tehdy patnáctiletý sirotek bez doprovodu a – jak jinak – samozřejmě ze Sýrie. Tedy takový ten siroteček, po jakých už dlouho touží Šojdrová, Piráti či Klus. Tento dnes údajně dvacetiletý syrský sirotek už má dokonce i občanství…

K útoku nožem došlo v restauraci Burger King v Uppsale. Mladí Švédové požádali členy muslimského  gangu, kteří vyhrožovali pokladníkům, aby se uklidnili. Za to, že si dovolili muslimy za jejich chování pokárat, byli několikrát bodnuti. Údajný Syřan byl nyní za tento trestný čin  odsouzen.

Incident se přihodil letos v sobotu 8.února v 11 hodin poté, co došlo ke sporu ve frontě v restauraci, kdy se tři přistěhovalci naštvali na personál, že jejich objednávka jídla byla zpožděna. 29letý Ricky, který čekal u pokladny na objednávku, pak vysvětlil gangu, že jídlo nebude rychleji hotové, když budou útočit na zaměstnance.

Muslimy jednání mladého Švéda naštvalo a stali se agresivní. Ve videoklipu, natočeném kolemjdoucími před restaurací, je vidět jak jeden z členů gangu uštědřil několik bodných ran Švédům. Pachatelem je Abdalraouf Al Far, kterému je podle jeho vlastního tvrzení 20 let, je ze Sýrie a nyní je registrován v Knivtě jižně od Uppsaly. Jeho věk i původ je samozřejmě vzhledem k tomu, že do Švédska dorazil bez dokladů, sporný.

V roce 2015 emigroval do Švédska v rámci tehdejší invazní vlny a o pouhé dva roky později získal švédské občanství. Od svého příjezdu nasbíral spoustu záznamů v trestním rejstříku za krádeže v obchodech a drogové trestné činy, kvůli čemuž skončil v nápravném zařízení pro mladistvé.

Video z rvačky, která vyústila v útok nožem:

Na videu jsou vidět jasné záběry, které ukazují, jak Abdalraouf drží nůž, kterým pak několikrát bodne Švédy.

Když policie Abdalraoufa vyslýchala, bránil se tím, že to byli Švédové, kteří náhle začali urážet jeho gang u pokladny tím, že je nazývali “přistěhovalci a další špatné věci”.
Během pátrání a v souvislosti s jeho zatčením našla policie u Abdalraoufa několik nožů.  Abdalraouf tvrdil, že měl u sebe v rozporu se zákonem velký nůž, protože musí být schopen se bránit.

Tři lidé byli zatčeni pro podezření z útoku, ale dva z nich byli později propuštěni. 1. října okresní soud v Uppsale oznámil, že Abdalraouf je odsouzen za násilné napadení, několik drogových deliktů a porušení zákona o nožích na jeden rok a dva měsíce.

Podle současné praxe bude Abdalraouf propuštěn po odpykání dvou třetin trestu. Abdalraouf nemůže být ze Švédska vyhoštěn, protože na jaře 2017, pouhé dva roky po příjezdu do Švédska, získal švédské občanství.

Takže nezapomeňte zase volit Piráty či jiné vítače a velice rychle budeme se “syrskými sirotky” zažívat totéž, co dnes zažívá právě Švédsko.

(Visited 787 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *