Syrský vetřelec dostal za znásilnění dvanáctileté Švédky jako trest péči o mládež a přednášky o „pohlaví a normách“

Napsal
Sdílet článek

Na to, že tresty za znásilnění bývají v mnoha evropských zemích spíš výsměchem jejich obětem, jsem upozornila už mnohokrát. Zrovna nedávno odsoudili somálského vetřelce na pouhé dva roky vězení za znásilnění dítěte, což byl ovšem vzhledem k tomu, jaký trest dostal další násilník, trest velmi přísný. Vetřelec ze Sýrie dostal za znásilnění dítěte jako „trest“ pouze absolvování přednášek.

Mustafa ze Sýrie znásilnil dvanáctiletou dívku na veřejném záchodě na hřišti v Boråsu. Vzhledem k tomu, že tvrdí, že mu bylo v době činu jen 17, je ušetřen vězení a deportace. Místo toho bude trestem krátké období v péči o mladistvé, během něhož bude povinen se účastnit setkání s přednáškami o „pohlaví a normách“.

Mustafa poznal dívku na Snapchatu jen krátce před znásilněním. Podle rozsudku uvedl, že s dívkou chtěl navázat přátelství, aby si mohl vylepšit svoji švédštinu. 27. února 2020 si s ní dal sraz v parku v Boråsu. Na hřišti ji zatáhl na venkovní veřejnou toaletu a znásilnil ji.

„Řekla jsem, že nechci, ale pak mě popadl a držel mě. Je mnohem silnější než já a měří asi metr devadesát. Je příliš vysoký, takže jsem se nemohla bránit. Snažila jsem se ho ode mne odtrhnout, ale on ze mne začal strhávat oblečení a  já jsem prostě chtěla, aby skončil, řekla jsem, že to nechci. Nakonec jsem nebyla schopna se mu ubránit,“ řekla dívka.

Mustafa byl nyní odsouzen k trestu v péči o mladistvé a 150 hodinám služby pro mladistvé za znásilnění dítěte a sexuální obtěžování.

Vzhledem k tomu, že Mustafa uvádí, že mu bylo 17 let, když znásilnění spáchal, okresní soud v Boråsu se domnívá, že trestné činy mají vzhledem k jeho věku v době činu ve skutečnosti „sankční hodnotu rovnající se osmi měsícům vězení“.

Ale okresní soud pokračuje a vynáší ještě mírnější verdikt:

„Ze stanoviska sociálních služeb vyplývá, že Mustafa má zvláštní potřebu péče a že souhlasil se smlouvou, která zahrnuje deset schůzek navržených sociálními službami. V této souvislosti se okresní soud domnívá, že nejvhodnější sankcí je navrhovaný systém péče o mládež.“

Na setkáních, která musí dle konečného rozsudku Mustafa absolvovat, se bude mimo jiné hovořit o „pohlaví a normách“.  

Podle všeho tedy postačí, aby se vetřelec zúčastnil několika přednášek, kde mu osvětlí, že v Evropě není žena majetek na úrovni kozy, že si nemůže jen tak znásilnit nebo pobodat kohokoli se mu zamane a že dvanáctiletá dívka, která je v jejich zemi již dost stará na vdavky, je v Evropě zatím ještě považována za dítě. Po absolvování přednášek ho zřejmě nechají nadále lovit na sociálních sítích důvěřivá děvčata.

Ostatně, jak dobře víme, tak skoro všichni, kdo přišli do Evropy v posledních pěti letech, jsou nezletilí syrští sirotci. Otázka tedy je, zda je tento vetřelec skutečně sedmnáctiletý Syřan. Zda nejde například o třicetiletého Afghánce nebo třeba pětadvacetiletého Tunisana. Na nic podobného se ovšem soud jistě neptal, neboť to už by bylo považováno za xenofobii a rasismus….

 

 

5/5 - (2 votes)
(Visited 163 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *