Takto nedávno dopadl švédský protiislámský aktivista, který organizuje pálení Koránu v Malmö

Napsal
Sdílet článek

Nedávno jsem vás informovala o tom, že se příští týden koná veřejné pálení Koránu, které mělo být původně provedeno před největší mešitou v Malmö. Poté, když úřady protiislámskou demonstraci v tomto místě zakázaly, se pálení Koránu přesunulo na jiné místo v témže městě. Jedním z těch, kdo budou Korán pálit, je známý dánský politik Paludan, který už v minulosti tuto akci několikrát pořádal v Dánsku, hlavním organizátorem je pak švédský protiislámský aktivista Dan Park.

V pátek 28.srpna ve 12:00 hod. na náměstí v Malmö hodlají organizátoři akce upozornit na islamizaci a její negativní důsledky ve společnosti. Akce se nakonec bude konat mimo mešitu v Rosengårdu, kvůli obavě o bezpečnost nebyla v těchto místech povolena. Pálení Koránu bylo přesunuto a místo toho se bude konat na Fridhemstorget. Setkání se zúčastní také Rasmus Paludan, vůdce  Dánské protiislámské a protimigrační strany.

Rasmus Paludan při pálení Koránu

Organizátoři oznámili, že během demonstrace proti islamizaci Švédska dojde i na pálení Koránu. Právě tento záměr vyvolal na sociálních sítích velmi bouřlivé reakce muslimů. Jedním z hlavních odpůrců akce je muslim pod přezdívkou “MegicMike133”, což je vetřelec, který do Švédska nedávno dorazil z Jižního Súdánu a který vyzývá desetitisíce svých fanoušků k protiakci. Vyhrožuje pak především tím, že organizátorovi Danu Parkovi za pálení Koránu znásilní sestru a matku.

Dan Park je protiislámský švédský aktivista, který byl muslimy už několikrát napaden, jak dopadlo jedno takové setkání se skupinkou muslimů můžete vidět na titulním obrázku. Jak dopadne tentokrát on či další účastníci teprve uvidíme. Muslimové už považují Švédsko za svoji zemi, podle toho se tam samozřejmě také chovají.

I přes mnohé výhružky jsou organizátoři rozhodnuti za týden do centra Malmö dorazit a Korán spálit. Pokud se jim skutečně podaří akci uspořádat, informace o jejím průběhu zde zveřejním. Odvážit se zorganizovat podobnou akci v tak silně islamizovaném Švédistánu si žádá opravdu hodně odvahy.

 

 

 

(Visited 336 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *