Takto se ve 21. století praktikuje šaría

Napsal
Sdílet článek

Jen krátce před vánočními svátky došlo v Pákistánu k dalšímu rozsudku smrti dle práva šaría. Univerzitní učitel Džunaid Hafíz byl odsouzen k smrti za urážku muslimského proroka Mohameda. Hafíz byl zatčen v březnu 2013 a obviněn z šíření urážlivých příspěvků o Mohamedovi na sociálních sítích, přičemž jeho první právník byl za jeho obhajobu zastřelen. Jeho nový právník se proti rozsudku odvolal, zatímco žalobci verdikt slavili. Navíc, Hafíz byl ve vězení terčem útoků jeho spoluvězňů, kteří trestný čin hanobení proroka považují za ten nejhorší.

Tento případ není v Pákistánu ničím ojedinělým, již v minulosti se poměrně hojně medializoval i rozsudek smrti pro křesťanku jménem Asia Bibi, která byla souzena taktéž za urážku Mohameda. V jejím případě se navíc jednalo pouze o to, že se napila ze stejné studny, z jaké pijí muslimové, čímž studnu pošpinila a proroka pohaněla. Trest smrti nebyl nakonec po mnohaletém věznění vykonán, avšak jen díky tomu, že se případ dostal do širšího povědomí a celý svět proti rozsudku protestoval. Nakonec se odsouzenou křesťanku povedlo dostat pryč z Pákistánu, konkrétně do Kanady, kde už měla příbuzné. Ovšem je jen otázkou času, než si ji tam nějaký pákistánský či jiný muslimský migrant, kterých je v Kanadě nepřeberně, najde. Po mnohaletém vězení je tedy Asia Bibi na svobodě a je nutno podotknout, že zrušení trestu smrti bylo následováno mohutnými pouličními protesty Pákistánců.

Podobné rozsudky nejsou – nejen v Pákistánu, ale i některých dalších muslimských zemích –  ojedinělé a o většině se zřejmě veřejnost mimo danou zemi nedozví. Bohužel, se nedaří většinu z nich natolik medializovat, aby byl konec podobně dobrý, jako v případě zmíněné pákistánské křesťanky.

V těchto zemích tedy stále dochází k uplatňování trestů smrti nejen za urážku jejich pedofilního proroka, ale i za mnohé jiné, pro Evropany zcela marginální prohřešky, za které by v Evropě nikoho nesoudili, neboť nejsou trestným činem či by byly klasifikovány jako pouhé přestupky. V případě Pákistánu bych chtěla připomenout, že tato země byla ještě relativně nedávno zemí hinduistickou, pod nadvládu islámu se dostala až později. Tedy může nám perfektně posloužit varovným příkladem toho, jak dopadne zcela islamizovaná země.

Velmi tristní je navíc i fakt, že rozsudky smrti v těchto případech podporuje také široká muslimská veřejnost. To jsou tedy – dle zastánců multikulti – ti umírnění a mírumilovní muslimové? A takových přišly do Evropy statisíce. A další statisíce, ne-li miliony muslimů se na náš kontinent chystají. V kontextu toho bych ráda připomněla, že i naše vláda plánuje přivézt mimo jiné i desítky tisíc Pákistánců či Bangladéšanů – prý na obsazení pracovních míst, o která není zájem. Tedy my si sem přivezeme něco podobného? A to zcela legálně?

Pokud se Evropa nezařídí podobně jako země, které už islám začaly “řešit” (naposledy Indie), tak dopadneme úplně stejně. A tímto bych navázala na můj předchozí článek o sluníčkářích. Ano, vážená sluníčka, přesně takto dopadneme, pokud bude vaše ideologie, podporující globalizaci, multikulturalizaci a islamizaci nadále Evropě dominovat. 

(Visited 519 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *