Těšínská jablíčka

Napsal
Sdílet článek

Včera rozhodli poslanci naší PS i o tom, že se budou mít důchodci dobře. Lépe? Ze 135 přítomných (kde bylo těch 66 poslanců?) bylo 95 hlasy rozhodnto o zvýšní důchodů od ledna 2022 v průměru o 758 korun. Částka je složena nejen ze zákonného zvýšení, ale obsahuje i 300 Kč nad rámec. I když je toto pochopitelně v gesci MPSV, státní kasu, ze které finance půjdou, spravuje ANO. Komu připadne eventuelně nějaký vděk? Odpověď není zajímavá. Komu připadne ZA TO hlas v říjnových volbách? Tato odpověď je samozřejmě zajímavá, a já si myslím, že jasná.

Kromě jiného, v souvislosti s důchody, by se AŽ OD LEDNA 2023 měl zvýšit důchod ženám o 500 Kč měsíčně za každé vychované dítě. Toto se, myslím si, moc nepovedlo. Jedná se opět jen o POPULISTICKÉ plácnutí do vody. Sice vypadá na díky a rukylíbání, ale když už tak se ptám. Za vychované dítě bude posuzován potomek jak vychovaný? Tak, že bude okamžitě po dosaženém vzdělání pracovat (vyučení, střední či vysoká škola), odvádět poctivě daně a vše co s pracovní činností souvisí? Nebo „vychovaný“ tak, že (a třeba po vzoru rodičů) bude celoživotně závislých na různých sociálních dávkách?

Spíš bych přivítala daňovou úlevu pro potomky, kteří by se mohli rozhodnout a poslytovat částku tomu kdo je vychoval. I když ani toto není jednoduché ani ideální řešení.

P. S. To, aby rodiče netrpěli nouzí, by totiž na prvním místě mělo být starostí jejich dětí.

  • MAJKA DUBOVÁ
5/5 - (2 votes)
(Visited 152 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *