To je tedy porod …

Napsal
Sdílet článek

No jo, když si malé dítě postaví hlavu – od toho jsou rodiče, aby mu vysvětlili proč to či ono ano či ne. Říkám malé dítě. Když si puberťák postaví hlavu – to už mají rodiče poněkud složitější situaci, ale dá se – ano dá se argumentovat – i když už ze dvou stran. A přiznejme si my, kteří máme svoji pubertu už dávno za sebou – mysleli jsme si také , že my jsme ti nejchytřejší a o životě víme už všechno. I když jsme věděli starou belu. I my rodiče puberťáků (kdysi) – ano naše argumentace, přesvědčování, uvádění příkladů. Třeba i ze svého života. Když má potomek v hlavě trochu rozumu, což předpokládáme, vždyť je po nás, nepadne třeba hned, ale časem – dřív nebo později, naše argumentace na úrodnou půdu. Jenže – co když si takové nějaké individuum, a třeba už hodně dávno dospělé, postaví hlavu a přes to vlak nejede?

Dnešní (ale vlastně už několik týdnů trvající) situace kolem pana docenta Staňka, (podání jeho demise) následně pana Šmardy (nového kandidáta na post ministra kultury, už mi připadá (a jistě nejsem sama) jako „ porod“.

Přesuňte se se mnou – OBRAZNĚ

například (pravdu jen pro příklad – prosím) do oblasti zdravotnictví – porodnictví. Všichni, kteří k porodu maminku vedou, pracují a konají přesně jak mají. První termín porodu – nic. Druhý termín porodu – nic. Doktor, který (z lékařského hlediskaHippokratova přísaha, něco jako pro politika Ústava) konatkonečná fáze je už JEN na něm musí prostě dítě odrodit. Jenže co když oddaluje, vyčkává až…. Tak nějak si postaví hlavu!!!! Tou nastávající maminkou, a té vůbec nezávidím, může snad být naše republika? TO JE TEDY POROD!!!!

P. S. A může se třeba ten lékař jmenovat Novák, Dvořák,Zeman , Skočdopole nebo i jinak.

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *