To jistě není…

Napsal
Sdílet článek

Můj zrak dnes na netu zaregistroval (Novinky.cz, ČTK) co je plánováno s Českou poštou v následujících třech letech.

V článku se píše i o tom, že pošta v loňském roce hospodařila se ztrátou 1,38 miliardy korun.

To je ale hospodaření, co? Jistě není nic jednoduchého zajistit vše co má pošta plnit i kde a pro koho. A navíc „poštovský panáček“ má v doručování i několik konkurentů. Pokud jste si něco objednali na netu, než jste „objednávku odklepli“ mohli jste si zvolit možnost doručení. Za kolik, kdy, kým. I Česká pošta je v nabídce. Já si volím tu rychlejší a levnější možnost. A vždy to klaplo k mojí naprostě spokojenosti.

Samozřejmě jsou služby, které na poště využívám. Radost z toho nikdy nemám, nedávám si ten čas za odměnu, ale ani za trest. Prostě tam někdy musím. Za přepážkou je většinou příjemný personál. Občas si pomyslím, proč nejdeš holka (babo, někdy opravdu až tak) raději pracovat do fabriky k pásu. Za plexisklovou přepážkou je vždy i množství „krámů“, které by spíš patřily do nějakého pouťového stánku. Jednou jsem se zeptala paní za přepážkou, jak se jí v tom nepřehlednu pracuje i s penězi. Řekla, že ona si to nevymyslela.

V článku o připravovaných změnách v České poště se plánuje její rozdělení na

* doručovací část

* pobočkovou síť.

Letos by pošta měla s ministerstvem vnitra vytvořit strategii rozdělení. SOUČÁSTÍ BUDE I ROZDĚLENÍ MAJETKU. Příští rok potom mají následovat změny v legislativě. Rozdělení na část pokrývající tzv. UNIVERZÁLNÍ SLUŽBU, kterou si objednává stát, a KOMERČNÍ ČÁST, Hamáček oddůvodňuje konkurenceschopností podniku.

No, uvidíme, jak dopadne rozdělení majetku, jestli se cestou někam něco (jistě omylem – jak jinak) nezatoulá, zda legislativní změny budou provedeny dobře a ne tak, aby se v tom pak už jen čert vyznal.

Dokončím nadpis … nějaký zastírací manévr.

  • MAJKA DUBOVÁ
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 135 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. V době, kdy jeden z mála (poctivých) oborů, které roustou, je přeprava, tak pošta dokázala udělat takovou ztrátu? To jsou panečku šikulové laugh

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *