TO SAMO

Napsal
Sdílet článek

Když, a přiznám se, že stále méně, věnuji svůj čas informacím (z různých zdrojů) o dění na naší politické scéně, jeví se mi to jako divadelní hra. Prapodivně napsaná a ještě prapodivněji hraná. Ovšem nic takového, kam by se šel divák do divadla pobavit, odpočinout si, zasmát se, někdy dojetím i slzu uronit. Na konci zatleskat a odejít domů. Z jen divadla do reality. Nebo herce a vše kolem vypískat, či odejít ještě než představení skončí, protože se mu to nelíbí, je nespokojen. A ještě navíc si to divadlo musel zaplatit. Ano, toto divadlo si my, diváci, my občané této země, musíme platit.

Pokud si připodobním naše současné politiky (nejen vládnoucí, ale i opoziční) jako ty herce a nás, občany, obyčejné lidi, jako diváky, mám často pocit, že mají-li se k něčemu ti herci konkrétně vyjádřit (ne časté opakování výrazů: předpoklad, predikce, mělo či nemělo by, vycházíme z, odhadujeme, apod.) bylo by už vhodnější kdyby jen řekli „TO SAMO“.

 

—————————–

Těchto pár následujících vět jsem si před časem písla jen tak.

To samo

Také máte doma – to samo? Jisto jistě bydlí tam kde jsou děti. To samo bydlí samozřejmě i tam kde jsou i dospěláci, líbí se mu i u dědů a babiček.

To samo je totiž všudypřítomné.

Nikdo ho neviděl,

nevíme kde spí,

co obědvá apod.

To samo vlastně nic nechce. Ale?

Nedá se vyhodit,

vyvětrat,

zavřít navždy do trezoru…… proč vlastně?

To samo je takový „hajzlíček“, ovšem často nám poslouží i jako hromosvod či berlička.

„Já ne – to samo!“ Však to znáte. A já samozřejmě také, vždyť jsem jen nedokonalý člověk a navíc ještě ženská (ta kombinace, brr). Je to ale hlavně spolehlivý neviditelný kamarád dětí když něco provedou. To samo však nedostane nikdy vyhubováno, zákaz televize, počítače, raracha. To samo je po ruce i nám, dospělým. A my se nestydíme, i nám se hodí, jako našim dětem.

To samo si žije moc hezky. Může za všechno, když se na něj vymluvíme, svedeme to na něj.

——————————–

 

Jestlipak se někdy dočkáme až nějaký politik, místo výmluv, zdůvodňování, obhajování, řekne krátce „ TO SAMO“.

 

P. S.

A pak si to novináři pitvejte!

 

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 92 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *