Tobě (Vám) to sluší!

Napsal
Sdílet článek

Která z vás žen, a já také, by něco takového nechtěla slyšet od muže? Je to zdvořilé vyjádření komplimentu. Věřím tomu, že každá žena, bez rozdílu i věku, je ráda, že si muž nejen všimne jak se načančala (některé ženy načančání vůbec nepotřebují, v tomto směru mají „dar od Boha“, i v pytli, s ani čárkou šminku, ne akorát s účesem od kadeřnice, vypadají vždy skvěle), ale pochválí, řekne, že jí to sluší.

* Mediální smrť kolem Dominika Feriho rozvířila naše politické vody. Což vlastně ani není pravda, protože tyto vody jsou něčím (někým) rozbouřené stále. Sotva po 3 – 4 dnech mediální masáže ustane něco, co je – není, může být – nemusí být, pravda nebo něco mezi tím, je tu však, v případě Dominika Feriho, i něco, co je diskutováno hodně i mezi lidmi, kteří se politikou až tak moc, či vůbec, nezabývají.

O co tedy jde?

JUDr. Dominik Feri aktuálně čelí obviněním, že měl sexuálně zneužít dívky, jejichž svědectví přinesl DeníkN a portál A2larm. Veškerá obvinění ze sexuálního násilí Feri zásadně odmítá. Jmenovaný končí 31. 5. ve sněmovně a nebude v podzimních volbách kandidivat. Vystoupil i z TOP 09.

Doufejme, věřme, že se vše vyšetří a ukáže se pravda.

————————————

Vzpomněla jsem si na film Věry Chytilové Pasti pasti pastičky (1998), kde se v anotaci k filmu hovoří o tom, že film vychází z autentického kriminálního (a velmi kontroverzního) případu, který je však „předlohou“, pouze inspirací k její vlastní úvaze nad obecnějším tématem – poukázání na bezvýchodnost, do jaké se dostávají lidé ovládaní sexuálním chtíčem, ať už jde o touhu po tělesné rozkoši, po penězích, po moci či pomstě“.

———————————–

Doufejme, že se společnost nedopracuje až tam a až tak, že mužem slušně, zdvořile, bez postranních úmyslů pronesená slůvka k ženě

„Tobě (Vám) to sluší“

nebudou považována a vykládána jinak.

Už vám, ženy, řekl nějaký muž (berte i toho, kterého máte doma, i to potěší)

„Tobě to sluší“?

P. S. Je to pochvala, nevykládejte si to jinak!

  • MAJKA DUBOVÁ
4.7/5 - (4 votes)
(Visited 145 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Napíšu sem takovou úvahu k současné problematice vztahů mezi muži a ženami.
    Připadá mi, že se buduje mezi muži a ženami bariéra, že probíhá systematické rozeštvávání obou pohlaví proti sobě. Nechci hned tak ukazovat, kdo zatím stojí, jistě si dosadíte, kdo to je.
    Dále mě jímá podezření, že se do evropské civilizace vkrádá americké puritánství, ne-li dokonce, že probíhá podloudná islamizace společnosti.
    Výsledkem je, že žena je nedotknutelná. To není výhra pro nikoho. Ženy takto nebudou mít o moc lepší postavení než jedna menšina, jejíž jméno se nevyslovuje.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *