Totalita Germanistánu – úporné snahy umlčet AfD

Napsal
Sdílet článek

Copak stojí za poslední dobou až úpornými snahami zničit AfD? Či je alespoň vyřadit z politické soutěže? Snahy o jejich diskreditaci samozřejmě probíhají kontinuálně, ostatně, úplně stejně je tomu ve všech zemích 4. říše, kde média tyto strany ignorují či na ně hází špínu. Známe to i u nás, stačí se podívat na “Zprávy MV o extremismu” a máme jasno o tom, co se dnes u “vlezdobruselistů” za extremismus považuje. Je to odpor vůči invazi, islámu, EU a liberalismu jako takovému.

AfD v poslední době zaznamenala několik útoků. Jde především o totální bojkot největšího německého deníku Bild, ale také hackerské útoky na jejich internetový politicky nekorektní web, který jim v posledních dnech několikrát – někdy i na celý den – vypadl.

A jak je to s tím skutečně “demokratickým” deníkem Bild? Julian Reichelt, jeho šéfredaktor, se zavázal, že členům Alternativy pro Německo (AfD) neposkytne žádné tradičnější rozhovory. Reichelt prohlásil, že Bild bude uvádět jakékoli zprávy týkající se strany, která slouží jako oficiální opozice v německém Bundestagu, ale řekl, že jeho list nenabídne platformu pro členy strany. Nicméně jiné strany mají samozřejmě u Bildu zelenou. 

Reichelt řekl: „Nenabídneme AfD ani jiným stranám, které jsou sledovány Spolkovým úřadem na ochranu ústavy v Německu, žádný prostor.“ „Těmto stranám nedovolíme, aby se prosazovaly. Tradiční rozhovor s AfD se u nás neuskuteční,” dodal s odkazem na tradiční politické rozhovory, jako je letní rozhovor, pořízený na malebném pozadí.

Německá zpravodajská služba nedávno zveřejnila zprávu, která na seznam krajně pravicových extremistů přidala zhruba 7000 členů AfD, včetně některých členů mládežnické organizace AfD Junge Alternative. Thomas Haldenwang, šéf Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV), naznačil, že agentura může považovat označení celé AfD za extremistickou stranu.

Reichelt ve svém rozhovoru dále uvedl, že je přesvědčen, že v Německu by neměla existovat žádná strana, která by byla napravo od Angely Merkel. K tomu jen dodávám, že mohl rovnou říct, že v Německu je akceptována výhradně názorově jednotná liberální levice. Nepřipomíná vám to něco??

Mediální mluvčí parlamentní skupiny AfD v Bundestagu, Martin Renner, reagoval na rozhovor slovy: „Je nepředstavitelné, že médium jako deník Bild slouží politice establishmentu a distancuje se od největší opoziční strany AfD.“ Joachim Paul, mediální mluvčí AfD v regionu Porýní-Falcko, dodal: „Reicheltovy výroky představují porušení novinářské přísahy. Motto deníku Bild „udělejte si svůj názor“, které používá v průběhu federálních voleb, se pravděpodobně změní na „chceme utvořit váš názor“ .“

Paul dodal: „Každý, kdo chce podávat selektované zprávy v době volební kampaně, by se už neměl rozčilovat nad mediálním prostředím v Maďarsku a Rusku. Postrádají jakoukoli důvěryhodnost.“ Německá média hlavního proudu nikdy neprojevila podporu AfD. Začátkem letošního roku dokonce deník Berliner Zeitung zašel až tak daleko, že obvinil vůdce AfD v Durynsku z volání po převratu.

K tomu ještě dodávám, že celý tento týden dochází k útokům na web, na kterém zveřejňují svoje články většinou právě členové AfD a jejich sympatizanti. Často právě tam nacházím zajímavé zdroje stran dění v Německu, přesto tento web nefungoval celé úterý a ve čtvrtek pak po většinu dne. Jak se zmínili ve středu na stránkách, jednalo se o záměrné hackerské útoky.

Vyhrocená situace jako v Německu je zřejmě i jinde, vidíme to ostatně i u nás, kde nyní uvažuje Facebook o zrušení FB stránek SPD, ale i Tomia Okamury a Radima Fialy. Také poslední zpráva MV o extremismu se do značné míry věnovala právě SPD, takže i zde je viditelná shoda ze zprávou Německé zpravodajské služby ve vztahu k AfD. A podobné útoky nedávno zaznamenaly i další evropské politické strany téže europarlamentní frakce. Že by náhoda? Nemyslím….

(Visited 124 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *