„Transky“ mají přednost před vážně nemocnými

Napsal
Sdílet článek

Podívejte se na titulní obrázek. Na něm vidíte vpravo zástupce těch, jimž náš stát – resp. zdravotní pojišťovny – jejich operace a kompletní léčbu plně hradí. A co víc, hradí jim péči, která pro ně není životně důležitá. Bez této „léčby“ a nespočtu operací by mohli žít dál. Na druhé straně – vlevo –  vidíte toho, na koho stát kašle, komu pro něj životně nezbytný lék neuhradí. A co víc, stát – resp. vláda, která to má v kompetenci – ani neodpustí DPH za lék, čímž by se výrazně zkrátila doba čekání na léčbu, tedy doba, po kterou trvá příslušná sbírka. Přitom v tomto případě může být nedostupnost léku fatální.

Jistě už většina z vás slyšela o dětech, které trpí velmi těžkou nemocí – spinální svalovou atrofií 1. typu. Jedná se o nemoc, kterou u nás trpí hned několik malých dětí. Přesto pojišťovna lék, který je pro úspěšnou léčbu nemoci nutný, neproplácí. Právě proto se na tyto děti uspořádávají sbírky, jejichž výtěžek jde právě na velmi drahý lék, který stojí kolem 50 milionů. Bohužel, je nutno k této ceně připočítat také DPH, které stát vyžaduje. V závažných případech může stát DPH odpustit, nicméně to se v případě těchto dětí po interpelacích ministru zdravotnictví, ministryni financí i premiérovi nestalo. Rodiče dětí tedy musí sehnat nejen finance potřebné na lék, ale také na platbu DPH.

Nutnost dát dohromady poměrně astronomickou částku se samozřejmě týká rodičů všech dětí, na jejichž léčbu se zatím čeká. Ostatně, podrobněji jsem o případu psala už zde. Proto si myslím, že není zapotřebí se k tomu nějak víc vyjadřovat. Nejde samozřejmě jen o tyto děti a tuto nemoc, podobných nemocí, jejichž účinnou léčbu pojišťovny nehradí, najdeme víc. Často pak může být finanční nedostupnost léčby pro život pacienta fatální.

A nyní se podívejme na další příklad. Každoročně se nejen u nás, ale v celé Evropě výrazně zvyšuje počet lidí, kteří si chtějí nechat změnit pohlaví. Je otázka, zda se nejedná jen o jakýsi módní výstřelek víme-li, že jsou podobné zákroky dlouhodobě propagovány v rámci LGBT propagandy.   Každopádně mají transky  změnu pohlaví kompletně hrazenu z veřejného zdravotního pojištění. Ano, také vy na toto přispíváte. Bohužel, vzhledem k tomu, že plošně – v celé EU – je tento zákrok plně hrazen, nelze dohledat nějaký adekvátní ceník těchto zákroků u nás, ale ani jinde v Evropě. Zde skutečně nikdo s podobnou úchylkou nemusí hledět na ceník tak, jako na něj musí koukat rodiče těžce nemocných dětí.

Zkusila jsem se tedy alespoň podívat na ceník v USA, odkud je ostatně také například lék pro děti s výše uvedenou nemocí. Soubor operací pro změnu pohlaví z muže na ženu tam vyjde v součtu na  celých 169 100 USD!! To je v přepočtu 4 276 539 Kč!!  Jenže to jsou jen základní operace plus hospitalizace s ní spojené, není tam započtena následná pooperační péče, hormonální terapie, další medikace, služby psychiatra, psychologa, sexuologa apod. U nás by asi vyšly podobné zákroky o něco levněji, ale podobné „předělávky“ trvají roky a konečná suma je jistě velmi slušná. Především však kompletně hrazená pojišťovnou.

Už asi před deseti lety si v EU odhlasovali, že podobné operace budou hrazeny z veřejného pojištění, od té doby se tedy proplácí ve všech zemích EU. Mají prioritu před léčbou těžce nemocných, výše uvedené příklady dětí jsou jen kapkou v moři. Uvedla jsem je hlavně proto, že právě v těchto dnech došlo ke konečnému zamítnutí odpuštění DPH, opět prý proto, že je to proti regulím EU.

Výše uvedené paradoxy jsou tedy nejen ukázkou toho, jak dalece loutková je naše vláda, která neodpustí DPH jen proto, aby se EU nezlobila. Jde především o další bezprecedentní ukázku zvrácenosti EU. A neméně zvrácené bylo i doporučení, které později EU vydala. Doporučení, aby členské země EU implementovaly do své legislativy zákon, který má umožnit změnu pohlaví už dětem od 12 let a to bez nutnosti souhlasu rodičů.

LGBT propaganda, podpora nezřízené migrace, islamizace a likvidace národních států ve jménu globalizace, to jsou hlavní ideologické atributy EU. Proto se ptám: „jak je možné, že v něčem takovém chce většina občanů setrvávat?“

 

 

4.7/5 - (4 votes)
(Visited 1 529 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Ta zla EU za to muze? Zajimave… v Polsku bylo DPH odpusteno, slovensky premier se postavil za deti s touto nemoci a pomohl jim. Oba staty jsou cleny EU. Rozhodnuti lezi na konkretni vlade a za tu mohou volici… Ti, co volili ANO, by se meli poradne zamyslet.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *