Tuhé boje na řeckých hranicích pokračují (videa)

Napsal
Sdílet článek

Jak jste si už včera mohli přečíst v tomto článku, tak situace na řeckých hranicích se v posledních dvou dnech velmi výrazně vyostřila. Turecká policie pomáhá invazistům v útocích na řecké obránce hranic, přičemž v posledních dnech velmi výrazně přitvrzují. Turečtí policisté vystřelují granáty se slzným plynem, ale velmi pravděpodobně útočí také chemickými zbraněmi, protože vetřelce Turci dokonce vybavili plynovými maskami. Řecké speciální jednotce Pontos pomáhají v bojích i rakouští specialisté z Cobry. 

Ve videoklipu, natočeném z turecké strany hranice, turecká policie opět střílí slzný plyn na řeckou stranu hranice, zatímco migranti o pár metrů dál vrhají projektily směrem k řeckým pohraničníkům.

Další video zobrazuje vetřelce v plynových maskách na turecké straně hranice, snažící se rozbít hraniční plot.

Další video je z dnešního dopoledne. Zde se můžete podívat na to, jak invazisté čekají  na další útok. Pravděpodobně domlouvají strategii na večer:

Každý den se situace na turecko-řeckých hranicích přiostřuje. Řekové, s pomocí Rakušanů, Poláků a Kypřanů, se snaží bránit evropské hranice a to za naprostého nezájmu Evropanů, které nezajímá nic, než koronavirus. NATO samozřejmě do konfliktu dvou svých členů nezasáhne, i když je zde zcela jasné, kdo je agresor. Stejně tak EU, což je ostatně instituce, jejíž zbytečnost či dokonce škodlivost byla prokázána i v době koronavirové. Turkům situace, kdy se o jejich agresi nikdo nezajímá, samozřejmě plně vyhovuje.

Kdy začne Evropany zajímat, že se nyní bojuje za jejich hranice? Teprve tehdy, až budou na řecké straně hranice první mrtví? 

 

(Visited 209 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *