Tunisan plánoval v Německu teroristický útok biologickou zbraní

Napsal
Sdílet článek

Včera probíhal v Německu soud s jednatřicetiletým Tunisanem, který spolu se svojí manželkou plánoval teroristický útok pomocí ricinu. Hlásil se k Islámskému státu, v jehož jménu hodlal útok jedovatou látkou provést. Plánoval zabít co nejvíc lidí.

Düsseldorfský krajský soud uznal  Alláha H. vinným z výroby biologické zbraně a přípravy útoku, odsoudil ho k deseti letům odnětí svobody. Federální prokurátoři muže, jehož příjmení kvůli pravidlům ochrany soukromí (GDPR) nezveřejnili, obvinili z toho, že koupil tisíce semen skočce (Riccinus) na výrobu vysoce toxického ricinu, který testoval na křečkovi. Ten  “test” dokonce přežil. Obžalovaný a jeho 44letá manželka také koupili 250 ocelových ložisek a vyrobili výbušniny, než byli v červnu 2018 zatčeni ve svém bytě v Kolíně.

Žalobci uvedli, že jejich plány na útok, který mohl zabít velké množství lidí, byly v pokročilé fázi. Obžalovaný popřel, že by plánoval útok v Německu a místo toho tvrdil, že chce při vstupu do IS procvičit své schopnosti. Verdikt v případu proti jeho manželce Yasmin H. se očekává už brzy.

Tento pár džihádistů, podobně, jako stovky dalších, byl zadržen ještě v době, kdy se problematice islámského terorismu věnovala poměrně značná pozornost. Nyní se jistě pozornost od muslimských komunit napříč Evropou zcela odvrátila a je plně věnována koronaviru.  O to větší je šance, že nějaký následovník tohoto Tunisana bude “úspěšný”. Obzvlášť po nedávné výzvě IS k útokům.

Nakonec mi nezbývá, než zkonstatovat, že “kdo s čím zachází, tím také schází”. Muslimské vetřelce si Němci sami pozvali a dokonce si tam hodlají přitáhnout další na výletních lodích i letecky a to přesto, že je většina Evropy v karanténě. Pak, pokud se skutečně něco stane, nezbývá, než zakončit jiným pořekadlem: “kdo chce kam, pomozme mu tam”.

 

 

(Visited 164 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *