Turci opět doprovázeli čluny s invazisty do řeckých vod (video)

Napsal
Sdílet článek

Už poněkolikáté se podařilo zachytit lodě turecké pobřežní stráže, doprovázející člun s vetřelci do řeckých výsostných vod k ostrovu Lesbos. Bohužel, zatím byl každý pokus řecké pobřežní stráže o zvrat situace marný, migranti vždy skončili v Řecku. To se samozřejmě vůbec nelíbí místním obyvatelům. O tomto víkendu se opět podařilo Turky, doprovázející lodě vetřelců, natočit.

Řecká pobřežní stráž zveřejnila videozáznam, který ukazuje tři plavidla turecké pobřežní stráže, doprovázející o víkendu nelegální vetřelce do řeckých teritoriálních vod. V sobotu ráno řecká pobřežní stráž oznámila, že v tureckých vodách u severního pobřeží ostrova Lesbos zahlédla turecké plavidlo s 36 nelegálními vetřelci. Plavidlo podle řecké pobřežní stráže doprovázely tři lodě turecké pobřežní stráže.

Řecká pobřežní stráž několikrát upozornila Turky, aby se otočili a i s invazisty vrátili na tureckou stranu. Turci však veškeré výzvy ignorovali.  Později večer, po vplutí do řeckých vod, bylo plavidlo naplněné migranty zadrženo řeckou námořní lodí, jejíž posádka následně cizince přepravila do přístavu Petra v Mytilene, hlavním městě ostrova Lesbos.

Z 36 nelegálních migrantů, kteří byli vyloděni v přístavu, bylo 16 mužů, 10 žen a 10 děti. Všichni pocházeli z Afghánistánu a Iránu. Po jejich vylodění se v místě shromáždila skupina znepokojených místních řeckých občanů. Ti ihned vyjádřili svůj nesouhlas jak s vyloděním nelegálních vetřelců, tak s konáním příslušníků pobřežní stráže, kteří dopravili ilegály na břeh. V pondělí se situace opakovala, tentokrát šlo pro změnu o 36 údajných Syřanů.

Lze předpokládat, že postupem času Turci přiostří a je možné, že opět zaútočí s pomocí tisíců invazistů i na řecké hranice v místech, kde útočili už zjara. Ostatně, nyní vyšlo najevo, že už dlouho plánují obsadit Řecko a jejich činy v poslední době ani o ničem jiném nesvědčí.

(Visited 132 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *